O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

Niech miłość mną zawładnie

Powiększ moje serce miłością, bym nauczył się kosztować słodyczy miłości, roztapiać się i kąpać się w niej. Niech miłość owładnie mną, żeby żar i podziw pozwoliły mi wyjść poza samego siebie.

Obym śpiewał pieśń o miłości, obym uniósł się w górę z Tobą, moim Ukochanym. Niech moja dusza, chwaląc Cię, opadnie z sił, niech raduje się w miłości. Obym kochał Cię mocniej niż siebie samego, a siebie tylko ze względu na Ciebie. Obym kochał w Tobie wszystkich, którzy naprawdę Cię kochają: jak nakazuje promieniejące z Ciebie prawo miłości.

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k III.V.6 (Niech miłość mną zawładnie)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Photo by Edu Lauton on Unsplash
Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k III.V.6 (Niech miłość mną zawładnie)
O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

„O naśladowaniu Chrystusa” to jedna z najpopularniejszych książek chrześcijańskich. Przetłumaczona na ponad 90 języków. W sposób szczególny, czuję że jest to książka na obecny, trudny czas (gdy piszę te słowa przez całą Polskę przelewają się protesty związane z zaostrzeniem prawa dot. aborcji – 31.10.2020). I jak dla wielu katolików, również i dla mnie to trudny moment. Moment, który oddziela bolesną śmierć tego, co było (i już chyba nie wróci), od niecierpliwego ale i pełnego nadziei oczekiwania na nowe, które nadchodzi. I to jest wspaniała chwila, aby powrócić do dzieła „O naśladowaniu Chrystusa” i po raz kolejny spędzić trochę czasu z fragmentami, które dla siebie i dla ciebie jakiś czas temu wybrałem. Jestem przekonany, że właśnie teraz potrzebuję, aby po raz kolejny mnie przemieniły. Być może przemienią również i ciebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź tutaj: „O naśladowaniu Chrystusa” – Tomasz a Kempis

0 0 Głosuj
Article Rating