O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

Niech Bóg doznaje w tobie chwały

 „Teraz więc padaj pokornie na kolana przed każdym człowiekiem. Nie zważaj, kto tego od ciebie wymaga.

Dokładaj wszelkich starań, by wszystko przyjmować za dobrą monetę i ze szczerymi chęciami spełniać wolę wszystkich: przełożonego, niższego od siebie i równego sobie.

Jeden dąży do tego, inny do tamtego. Jeden chwali się tym, drugi tamtym. A niech chwalą ich za to miliony. Ty natomiast ciesz się nie tym czy tamtym, ale tylko pogardą do samego siebie, spełnianiem Mojej woli i przyczynianiem się do Mojej chwały.

Tego powinieneś sobie życzyć: by Bóg doznawał w tobie chwały, czy to przez twoje życie, czy też śmierć”.

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k III.XLIX.7 (Niech Bóg doznaje w tobie chwały)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k III.XLIX.7 (Niech Bóg doznaje w tobie chwały)
O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

„O naśladowaniu Chrystusa” to jedna z najpopularniejszych książek chrześcijańskich. Przetłumaczona na ponad 90 języków. W sposób szczególny, czuję że jest to książka na obecny, trudny czas (gdy piszę te słowa przez całą Polskę przelewają się protesty związane z zaostrzeniem prawa dot. aborcji – 31.10.2020). I jak dla wielu katolików, również i dla mnie to trudny moment. Moment, który oddziela bolesną śmierć tego, co było (i już chyba nie wróci), od niecierpliwego ale i pełnego nadziei oczekiwania na nowe, które nadchodzi. I to jest wspaniała chwila, aby powrócić do dzieła „O naśladowaniu Chrystusa” i po raz kolejny spędzić trochę czasu z fragmentami, które dla siebie i dla ciebie jakiś czas temu wybrałem. Jestem przekonany, że właśnie teraz potrzebuję, aby po raz kolejny mnie przemieniły. Być może przemienią również i ciebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź tutaj: „O naśladowaniu Chrystusa” – Tomasz a Kempis

0 0 głosy
Article Rating