0 0 Głosuj
Article Rating
Zbawienie jest tylko w Jezusie (1 z 3) - Cała historia zbawienia, papież Franciszek

Zbawienie jest tylko w Jezusie (1 z 3) – Cała historia zbawienia. 

Jedynym pragnieniem Boga jest zbawienie ludzkości, ale problem polega na tym, że często człowiek chciałby sam dyktować warunki zbawienia. Ten dramatyczny paradoks opisany jest na wielu stronach Biblii, których punktem kulminacyjnym jest opis ziemskiego życia Chrystusa. Weźmy choćby ten fragment Ewangelii, który opowiada o tym, jak Chrystus wyraża swoje rozczarowanie, widząc, że jest atakowany przez własny lud, a miasta odwracają się plecami od Jego przesłania. „Jeśli w Tyrze lub w Sydonie zdarzyły by się cuda, które wydarzyły się wśród was”, upomina Korozain i Betsaidę, to już dawno miasta te „nawróciłyby się”. W tym surowym, ale również pełnym goryczy porównaniu została streszczona cała historia zbawienia. Tak jak odrzucano i zabito proroków przed Nim, ponieważ byli niewygodni, tak teraz to samo spotyka Jezusa. To tragiczny opór wobec zbawienia inspirowany przez przywódców ludu.

Ciąg dalszy nastąpi 🙂

papież Franciszek, „Bóg szuka nas na marginesie”, r. 62 (Zbawienie jest tylko w Jezusie (1 z 3) – Cała historia zbawienia)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Zbawienie jest tylko w Jezusie (1 z 3) - Cała historia zbawienia, papież Franciszek
Bóg szuka nas na marginesie

Powyższy cytat pochodzi z książki pt. „Bóg szuka nas na marginesie – Słowa z Domu Świętej Marty”, która jest zapisem homilii wygłaszanych codziennie przez papieża Franciszka, podczas Mszy Świętych celebrowanych w Domu Świętej Marty (pozycja ta obejmuje okres od 31 marca 2014 roku do 26 czerwca 2015). „Papież Franciszek mówi o wierze, która nie jest zadaniem do wykonania, o radości, która może być udziałem każdego z nas i nadziei, która nigdy nie zawodzi” – fragment z okładki książkiJeżeli więc zainteresuje cię któryś z cytatów pochodzących z tej książki, gorąco zachęcam cię do jej zakupu – jestem przekonany, że warto wsłuchiwać się w słowa proroka naszych czasów, jakim jest dla wielu (w tym dla mnie) papież Franciszek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o książce, wejdź tutaj: Bóg szuka nas na marginesie

0 0 Głosuj
Article Rating