Bóg szuka nas na marginesie

Strona główna/Dzieła które polecam/Bóg szuka nas na marginesie (papież Franciszek)
Bóg szuka nas na marginesie (papież Franciszek)2020-12-30T16:50:54+01:00
Bóg szuka nas na marginesie (papież Franciszek)

Bóg szuka nas na marginesie – Słowa z Domu Świętej Marty

„Dziś serce Kościoła nie bije w Pałacu Watykańskim – bije w Domu Świętej Marty. To tutaj – w małej kaplicy – papież nieustannie przypomina, że Bóg cierpliwie na nas czeka. Wyjaśnia, że Pan odnajduje nas na marginesie, wśród naszych grzechów i błędów. Gdy mamy potrzebę uzdrowienia, odkrywamy w sobie pragnienie Boga i wtedy On może wejść do naszego życia.

Franciszek mówi też o wierze, która nie jest zadaniem do wykonania, o radości, która może być udziałem każdego z nas, i nadziei, która nigdy nie zawodzi. Nie obawia się podejmować również trudnych kwestii. Wspomina o księżach przywiązanych do pieniędzy, krytykuje państwa sprzedające broń krajom toczącym wojny, upomina rządy ograniczające wolność sumienia

Tylko wybrani mogą na żywo wysłuchać kazań, które Franciszek głosi niemal codziennie. Ich treść po raz pierwszy jest w Polsce publikowana w formie książki. Ojciec Święty nie używa trudnych teologicznych terminów. Mówi prostym językiem, a jego słowa są łagodne i pełne troski”.

Z okładki książki

Papież Franciszek jest osobą, której spotkanie było bardzo ważne w mojej drodze powrotnej do Ojca. Gdy byłem jeszcze ateistą, nie wierzącym w Boga i uważającym Kościół za narzędzie manipulacji ludźmi, zdażyło się tak, że znalazłem się w Asyżu w rocznicę śmierci św. Franciszka z Asyżu. W tym samym czasie w Asyżu znalazł się papież Franciszek. Nie do końca pamiętam jak to się stało, ale znalazłem się na trasie przejazdu papa mobile i w wąskich uliczkach Asyżu papież minął mnie dosłownie o kilka metrów. Poczułem wówczas coś, czego na tamten czas nie potrafiłem wyjaśnić, ale od razu byłem pewien, że to było „dobre”. I że znalazłem się w Asyżu po to, aby doświadczać mocniej i częściej tego właśnie, co w tym ułamku sekundy stało się moim udziałem. Byłem tym bardzo zaskoczony – do tamtej pory byłem przecież pewien, że nic dobrego mnie w Kościele Katolickim nie czeka. Lecz nie mogłem zaprzeczyć swojemu doświadczeniu, które było mocne i wyraźne. I to był pierwszy, bardzo ważny moment, w którym musiałem przyznać przed sobą, że być może mylę się w swojej ocenie Kościoła.

Od tego czasu wiele się w moim życiu zmieniło. Moje spojrzenie na wiarę, Kościół Katolicki, Boga odwróciło się o 180 stopni. Papież Franciszek zapoczątkował tą przemianę kilka lat temu, a teraz dzięki książce „Bóg szuka nas na marginesie” w piękny sposób ją kontynuuje. Urzeka mnie prostota słów papieża. Nie znajdziesz w nich niezrozumiałych pojęć teologicznych. Ale proste zaproszenie. By żyć nauką Jezusa w tym co przynosi ci każdy kolejny dzień. By służyć bliźniemu. By odkryć wielką moc płynącą z pokory. By zaufać prowadzeniu Duchowi Świętemu. By znosić udrękę z ufnością. …

Wierzę, że wielu z nas potrzebuje dzisiaj tych słów papieża Franciszka. Pozwólmy więc, aby za pośrednictwem książki „Bóg szuka nas na marginesie” nasz dobry Ojciec wzmacniał naszą wiarę, otwierał nas na swoje łaski i przemieniał nasze serca. Tak, byśmy stali się prawdziwymi uczniami naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Wybrane wpisy na blogu, pochodzące z książki „Bóg szuka nas na marginesie”:

Kliknij poniżej aby przejść do listy wszystkich wpisów na blogu, pochodzących z książki „Bóg szuka nas na marginesie”:

Tag: Bóg szuka nas na marginesie

Jeżeli chcesz nabyć tą książkę możesz to zrobić tutaj:  wydawnictwo Znak

Podoba Ci się ta strona - podziel się nią z innymi!

0 0 Głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Notatki i playlista

Twoje notatki (kliknij tutaj) 

Playlista
Jeżeli chcesz, aby poniższa playlista odtwarzała się w tle, gdy przeglądasz wpisy na blogu, uruchom playlistę a potem kliknij w logo YouTube (opcja: Obejrzyj na youtube.com).

Go to Top