O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

Pan daje swoje błogosławieństwo tam, gdzie znajduje puste naczynia

Kto zatem w prostocie serca wzniesie swoją uwagę ku górze, w Jego stronę i uwolni się od wszelkiego nieumiarkowania w pragnieniach czy też niezadowolenia z tego, co stworzone, ten najlepiej przygotuje się do przyjęcia łaski i zasłuży na dar pobożności. Albowiem Pan daje swoje błogosławieństwo tam, gdzie znajduje puste naczynia.

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k IV.XV.3 (Pan daje swoje błogosławieństwo tam, gdzie znajduje puste naczynia)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k IV.XV.3 (Pan daje swoje błogosławieństwo tam, gdzie znajduje puste naczynia)
O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

„O naśladowaniu Chrystusa” to jedna z najpopularniejszych książek chrześcijańskich. Przetłumaczona na ponad 90 języków. W sposób szczególny, czuję że jest to książka na obecny, trudny czas (gdy piszę te słowa przez całą Polskę przelewają się protesty związane z zaostrzeniem prawa dot. aborcji – 31.10.2020). I jak dla wielu katolików, również i dla mnie to trudny moment. Moment, który oddziela bolesną śmierć tego, co było (i już chyba nie wróci), od niecierpliwego ale i pełnego nadziei oczekiwania na nowe, które nadchodzi. I to jest wspaniała chwila, aby powrócić do dzieła „O naśladowaniu Chrystusa” i po raz kolejny spędzić trochę czasu z fragmentami, które dla siebie i dla ciebie jakiś czas temu wybrałem. Jestem przekonany, że właśnie teraz potrzebuję, aby po raz kolejny mnie przemieniły. Być może przemienią również i ciebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź tutaj: „O naśladowaniu Chrystusa” – Tomasz a Kempis

0 0 głosy
Article Rating