Pismo Święte, W domu Marty i Marii, Ewangelia wg św. Łukasza

W domu Marty i Marii

Po drodze przyszedł do jakiejś wioski. Tam przyjęła Go do swego domu pewna kobieta, imieniem Marta. Miała ona siostrę o imieniu Maria. Ta usiadła u stóp Pana i wsłuchiwała się w Jego słowo. Marta natomiast była pochłonięta licznymi posługami. Zatrzymała się więc i powiedziała: „Panie, nic Cię to nie obchodzi, że moja siostra zostawiła mnie samą przy posługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła”. Pan jej odpowiedział: „Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a jedno jest potrzebne. Maria wybrała dobrą część, która nie będzie jej odebrana”.

Ewangelia wg św. Łukasza 10,38-42 (W domu Marty i Marii)

Ps. Jakiś czas temu zapisałem świadectwo oparte na tym fragmencie Pisma Świętego.  W świadectwie tym (O dobrej części która nie będzie nam odebrana) opowiadam, jak Ojciec zmienił moją postawę z ciągłego zamartwiania się, stresu, życia w lęku o to, czy sobie poradzę, w zaufanie, poddanie się Jego woli i wsłuchiwanie się w słowa, które dla mnie ma. Opisuje również kuszenie w ciemnej nocy mojej wiary. I pomoc, z jaką przyszedł do mnie, wówczas, miłosierny Pan. Jeśli chcesz je obejrzeć/przeczytać, kliknij tutaj: Świadectwo #3 – O dobrej części która nie będzie nam odebrana (moje nawrócenie)

Pismo Święte, W domu Marty i Marii, Ewangelia wg św. Łukasza

Cytat ten pochodzi z Pisma Świętego w najnowszym przekładzie z języków oryginalnych, opracowanego przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. W mojej ocenie to wspaniałe tłumaczenie, które z czystym sercem mogę każdemu polecić 🙂 Polecam zwłaszcza wydania kieszonkowe, dzięki którym możesz mieć Słowo Boże zawsze przy sobie 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Piśmie Świętym, z którego pochodzi ten cytat, wejdź tutaj: Pismo Święte.