Pismo Święte

Jedną z pierwszych pozycji, po którą sięgnąłem, gdy rozpocząłem poszukiwania innego sposobu życia, od tego, który znałem do tej pory, była Biblia. Przeczytałem ją wówczas prawie całą. Jednak niewiele z tego co przeczytałem było dla mnie wtedy zrozumiałe. Miałem przekonanie że w słowach Pisma Świętego ukryta jest wielka moc, lecz ja nie byłem w stanie jej zrozumieć. Nauka Jezusa wydawała mi się tak bardzo oderwana od rzeczywistości. Tak bardzo „nieżyciowa”. Przeznaczona jedynie dla wybranych, którzy gotowi byli porzucić to wszystko, co przecież jest tak cenne.

Po jakimś czasie, gdy umarłem dla świata i narodziłem się ponownie w Bożej łasce, to właśnie w Nowym Testamencie znalazłem wytłumaczenie tego, co mi się przytrafiło, tego czego doświadczałem i ciągle odczuwam. I zakochałem się w tych świętych słowach. Są pięknym darem, który podarował nam miłosierny Ojciec. Są wspaniałym sposobem, w którym On może do nas przemawiać. Dlatego namawiam i polecam każdemu, by jak najczęściej przebywać ze Słowem Bożym. By jak najczęściej po nie sięgać. Być może czytając tylko jedno zdanie. Może jedno słowo. Lecz to słowo lub zdanie może odmienić nasz dzień. Może przynieść ukojenie w naszych problemach. Może być odpowiedzią na dręczące nas pytanie. Może być tym słowem, dzięki któremu poznamy prawdę, która uczyni nas wolnymi.

Obecnie korzystam z najnowszego tłumaczenia z języków oryginalnych opracowany przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Świętego Pawła. Dlatego większość cytatów, które znajdziesz na tej stronie pochodzić będzie właśnie z tego tłumaczenia. Więcej o tym tłumaczeniu znajdziesz tutaj.

Na koniec mała rada praktyczna: jeżeli chcesz być blisko Pisma Świętego, ale przeraża Cię grubość i ciężar całej Biblii, polecam wydania kieszonkowe – np. samych Ewangelii. Ja od tego zacząłem – mogłem wówczas zawsze mieć Słowo Boże przy sobie i sięgać po nie w każdym momencie. Poniżej zamieściłem listę wydań kieszonkowych, z których sam korzystałem i które mogę polecić:

Lista wszystkich cytatów z Pisma Świętego na blogu:

Kategoria wpisów: Pismo Święte

Jeżeli podoba Ci się ten wpis, podziel się nim z innymi! Dziękuję:-)

0 0 głosy
Article Rating