Modlitwa – Przenajświętszy Ojcze, broń mnie przed złudzeniem, iż mogę zrozumieć Twoje ścieżki. 

Sprawiedliwy Ojcze, jakże niezbadane są Twoje wyroki! Jakże złudna jest nasza własna ocena tego, co dla nas przygotowałeś! Jakże często, to, co zdawało się przekleństwem, okazywało się przepięknym zaproszeniem do oddania Tobie życia. Jakże często smutek i żal okazywał się wspaniałym narzędziem, w Twoich rękach, by ukazać nam radość, która nie przemija. Jakże często kłamstwo i obłuda okazywała się drogą, która prowadziła do poznania prawdy, w której staliśmy się wolni. Jakże często zło, w Twoich rękach, zmieniało się w przepiękny dar miłosierdzia, przynoszący spokój, przekraczający wszelkie poznanie. Jakże często śmierć była drogą prowadzącą do życia w Tobie i dla Ciebie.

Dlatego, przenajświętszy Ojcze, broń mnie przed złudzeniem, iż mogę zrozumieć Twoje ścieżki. Że wiem, co jest dla mnie lub moich bliźnich dobre, albo złe. Broń mnie przed arogancją, w której wydaje mi się, że wiem, gdzie jesteś, a gdzie Cię nie ma. Broń mnie przed wiarą w myśli, które raz z radością mówią, że jesteś blisko mnie, by za chwilę oznajmić, że o mnie zapomniałeś.

Bo nie chcę znać niczego poza Tobą, mój Ojcze. W Twoje ręce składam swoją wolę. W Twoje ręce oddaje swoje życie. Zrób ze mną to, co jest Tobie miłe. Bo w Twoim świetle chcę żyć. W Twojej miłości. W Twojej obecności. W Twoim pokoju. Teraz i na wieki wieków.

Amen.

Modlitwa (Przenajświętszy Ojcze, broń mnie przed złudzeniem, iż mogę zrozumieć Twoje ścieżki) została zapisana 26 grudnia 2016r.

PS. Przeczytaj Wiedza nadyma miłość zaś buduje (1 Kor 8,1-3).

Modlitwa - Przenajświętszy Ojcze, broń mnie przed złudzeniem, iż mogę zrozumieć Twoje ścieżki

Ta modlitwa w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek, aby go powiększyć) :-)

Modlitwa - Przenajświętszy Ojcze, broń mnie przed złudzeniem, iż mogę zrozumieć Twoje ścieżki
0 0 Głosuj
Article Rating