Modlitwa – Błogosławiony Ojcze, wszystko poddane jest Twojej woli.

Błogosławiony Ojcze, wszystko poddane jest Twojej woli. Wszystko wypływa z Twojego nieskończonego miłosierdzia. Z Twojej niewyobrażalnej dobroci. Więc jak to możliwe, pyta w tej chwili rozum, że na świecie jest tyle zła, że tyle niewinnych osób cierpi niewyobrażalne katusze. Jak to możliwe, że są wojny, przemoc, śmierć, skoro twórcą tego wszystkiego jest Ten, który jest miłością i życiem?

Miłosierny Ojcze, Ty każdemu, kto przeżywa takie wątpliwości, chcesz udzielić odpowiedzi. Odpowiedzi, która przyniesie ukojenie, bo zaspokoi to pytanie oraz wszystkie inne, jakie kiedykolwiek powstały. Ale, by usłyszeć tą odpowiedź, musimy, choć na chwilę, odłożyć na bok odpowiedzi, które sami sobie stworzyliśmy. Musimy odłożyć na chwilę to wszystko, co już wiemy. Nasze poglądy i przemyślenia. Opinie i przekonania. Musimy dopuścić do siebie myśl, że, być może, mylimy się. A, gdy choć na chwilę, odłożymy na bok samego siebie, gdy przestaniemy wierzyć w myśli, które w nas są, Ty, Ojcze, przyniesiesz odpowiedź. Przyniesiesz ukojenie. Przyniesiesz spokój. Przyniesiesz radość. Przyniesiesz wolność. Przyniesiesz życie.

Więc teraz, Wszechmogący Ojcze, niezależnie od tego jakie wątpliwości mną targają, jakie pytania mnie wypełniają, Tobie oddaję wszystko. Tobie oddaje całego siebie. Tobie oddaje wszystko, co kiedykolwiek było moje. To wszystko, co kiedykolwiek ceniłem. Bo chcę znać jedynie Ciebie. Bo chcę żyć Twoją wolą. Bo chcę, byś został już tylko Ty. Jedynie Ty.

Amen.

Modlitwa (Błogosławiony Ojcze, wszystko poddane jest Twojej woli) została zapisana 18 grudnia 2016r.

PS.

Drogi Pana

Bo moje myśli nie są waszymi myślami,
a wasze drogi nie są moimi drogami
– wyrocznia PANA.
Bo jak niebo góruje nad ziemią,
tak drogi moje górują nad waszymi
a moje myśli nad waszymi myślami.

Księga Izajasza 55,8-9

Modlitwa - Błogosławiony Ojcze, wszystko poddane jest Twojej woli.

Ta modlitwa w wersji „obrazkowej”  :-)

[download-attachment id="7458" title="(Kliknij tutaj, aby pobrać obrazek)" class="button button-primary"]

Modlitwa - Błogosławiony Ojcze, wszystko poddane jest Twojej woli.
0 0 głosy
Article Rating