papież Franciszek

//Trwać w miłości Boga, papież Franciszek

Trwać w miłości Boga, papież Franciszek

Trwać w miłości Boga, papież Franciszek

Trwać w miłości Boga

Chrześcijańskie powołanie polega na tym, by trwać w miłości Boga, oddychając jej tlenem i żyjąc jej powietrzem. Trwać w miłości Boga. Jezus, pogłębiając nauczanie o miłości, idzie jeszcze dalej. Jaka jest ta miłość? „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem” (J 15,9). To miłość, która pochodzi od Ojca. Relacja miłości pomiędzy Jezusem a Ojcem jest także relacją miłości między Nim a nami. Jezus wymaga od nas abyśmy trwali w tej miłości, która pochodzi od Ojca.

Pokój który nie pochodzi ze świata, bo jest darem Boga, miłość, która nie pochodzi ze świata, która pochodzi od Ojca. Zastanówmy się nad słowami Jezusa: „trwajcie w miłości mojej” (J 15, 9). Znakiem, że trwamy w miłości Jezusa, jest zachowywanie przykazań, a nie tylko stosowanie się do nich. Kiedy trwamy w miłości, przykazania same się wypełniają. Miłości prowadzi nas do przestrzegania przykazań w sposób całkowicie naturalny, rozkwitając w przykazaniach i tworząc swoisty łańcuch relacji wiążący Ojca, Jezusa i nas. Są one jak nić łącząca nas z Ojcem i Synem.

papież Franciszek, „Bóg szuka nas na marginesie”, r. 26 (Trwać w miłości Boga)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Trwać w miłości Boga, papież Franciszek
Bóg szuka nas na marginesie, Trwać w miłości Boga, papież Franciszek

Powyższy cytat pochodzi z książki pt. „Bóg szuka nas na marginesie – Słowa z Domu Świętej Marty”, która jest zapisem homilii wygłaszanych codziennie przez papieża Franciszka, podczas Mszy Świętych celebrowanych w Domu Świętej Marty (pozycja ta obejmuje okres od 31 marca 2014 roku do 26 czerwca 2015). „Papież Franciszek mówi o wierze, która nie jest zadaniem do wykonania, o radości, która może być udziałem każdego z nas i nadziei, która nigdy nie zawodzi” – fragment z okładki książkiJeżeli więc zainteresuje cię któryś z cytatów pochodzących z tej książki, gorąco zachęcam cię do jej zakupu – jestem przekonany, że warto wsłuchiwać się w słowa proroka naszych czasów, jakim jest dla wielu (w tym dla mnie) papież Franciszek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o książce, wejdź tutaj: Bóg szuka nas na marginesie