papież Franciszek

//Radość jest znakiem chrześcijanina, papież Franciszek

Radość jest znakiem chrześcijanina, papież Franciszek

2018-04-25T08:14:07+00:0025 kwietnia 2018|Categories: Cytaty mistyków|Tags: , , , , |
Radość jest znakiem chrześcijanina, papież Franciszek

Radość jest znakiem chrześcijanina

Radość jest znakiem chrześcijanina. Chrześcijanin bez radości albo nie jest chrześcijaninem, albo jest chory. Nie ma innego wyjścia! Coś musi być nie tak z jego zdrowiem. Chrześcijańskie zdrowie to radość! Kiedyś powiedziałem, że niektórzy chrześcijanie mają twarze skwaszone jak papryczki w occie. Taka twarz, jaka dusza. To paskudne! Oni nie są chrześcijanami. Chrześcijanie bez radości nie są chrześcijanami. Radość jest pieczęcią chrześcijanina. Mimo bólów i udręki, a nawet pomimo prześladowań.

O pierwszych męczennikach mówiło się, że szli na śmierć męczeńską jak na wesele. To była właśnie radość chrześcijan, którzy trwali w pokoju i miłości.

papież Franciszek, „Bóg szuka nas na marginesie”, r. 26 (Radość jest znakiem chrześcijanina)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Bóg szuka nas na marginesie, Radość jest znakiem chrześcijanina, papież Franciszek
Bóg szuka nas na marginesie, Radość jest znakiem chrześcijanina, papież Franciszek

Powyższy cytat pochodzi z książki pt. „Bóg szuka nas na marginesie – Słowa z Domu Świętej Marty”, która jest zapisem homilii wygłaszanych codziennie przez papieża Franciszka, podczas Mszy Świętych celebrowanych w Domu Świętej Marty (pozycja ta obejmuje okres od 31 marca 2014 roku do 26 czerwca 2015). „Papież Franciszek mówi o wierze, która nie jest zadaniem do wykonania, o radości, która może być udziałem każdego z nas i nadziei, która nigdy nie zawodzi” – fragment z okładki książkiJeżeli więc zainteresuje cię któryś z cytatów pochodzących z tej książki, gorąco zachęcam cię do jej zakupu – jestem przekonany, że warto wsłuchiwać się w słowa proroka naszych czasów, jakim jest dla wielu (w tym dla mnie) papież Franciszek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o książce, wejdź tutaj: Bóg szuka nas na marginesie