Akt oddania – Miłosierny Ojcze, w Twe ręce powierzam dzisiaj swoje życie. 

Miłosierny Ojcze, w Twe ręce powierzam dzisiaj swoje życie. W Twym miłosierdziu chcę się dzisiaj zanurzyć. W Twojej Obecności, od dzisiaj, do końca czasu, chcę przebywać. Dla Ciebie pragnę żyć. By żyć tym, co Ty dla mnie przygotowałeś. By z pokorą i radością przyjmować to wszystko, co w Twojej łasce, mnie spotyka. Nie zależnie od tego, czy w tej chwili oceniam to jako dobre czy złe, sprawiedliwe czy niesprawiedliwe, wypełnione miłością czy nienawiścią, radością czy smutkiem. Bo wiem, że bez względu na to jak ja oceniam to, czym mnie doświadczasz, Ty prowadzisz mnie prostą drogą do siebie. I w Twoich świętych rękach najbardziej nawet bolesne i niechciane doświadczenie, przemienia się w błogosławieństwo, prowadzące do radości bez końca. Do pokoju, który przekracza wszelkie poznanie. Do wolności od tego, co kiedykolwiek uznałem za moje, i co wypełniało mnie lękiem przed tego utratą.

Więc to wszystko, czego nauczyłem się o świecie, składam u Twoich stóp. Tobie ofiaruje całą moją wiedzę, doświadczenie, opinie i poglądy. Tobie oddaje wszystkie oceny i osądy, w które tak długo wierzyłem. Bo chcę być jak małe dziecko, które nie zna niczego i nikogo, prócz Ciebie. Które wie tylko tyle, ile Ty zechcesz mi objawić. Które nie zna przyszłości i przeszłości. Które przebywa w wiecznym „teraz”, wraz z swoim Tatą. I, w Jego Obecności, każdą chwilę traktuje jak najświętszy dar. Jak przepiękne błogosławieństwo, które wielbi wszelkie stworzenie.

Miłosierny Ojcze, chcę resztę czasu, który przeznaczyłeś dla mnie tu na ziemi, spędzić w Twoich objęciach. Nie pozwól mi błądzić w myślach, obawach, wątpliwościach, zbyt długo. Lecz za każdym razem, gdy tak się stanie, spraw, bym przypomniał sobie czego naprawdę pragnę. Gdzie jest mój dom. Gdzie znajdę ukojenie. A gdy uznasz, że jestem gotowy, przez wzgląd na ofiarę Twojego Syna, spraw bym, tak jak On, umarł dla świata i narodził się ponownie dla Ciebie. By nie było mnie, lecz byś był już tylko Ty. Na zawsze Jeden. Ten, który Jest.

Amen.

Akt oddania (Miłosierny Ojcze, w Twe ręce powierzam dzisiaj swoje życie) została zapisana 28 listopada 2016r.

PS.

Będziecie Mnie wzywać,
zanosząc do Mnie modlitwy,
a Ja was wysłucham.
Będziecie Mnie szukać i znajdziecie Mnie,
albowiem będziecie Mnie szukać
z całego serca.

Księga Jeremiasza 29,12-13

Akt oddania - Miłosierny Ojcze, w Twe ręce powierzam dzisiaj swoje życie

Ta modlitwa w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek, aby go powiększyć) 🙂

Akt oddania - Miłosierny Ojcze, w Twe ręce powierzam dzisiaj swoje życie