Modlitwa dziękczynna i uwielbienia – Błogosławiony jesteś Ojcze źródło spokoju miłosierdzia i nieprzebranej radości!

Błogosławiony jesteś Ojcze, źródło spokoju, miłosierdzia i nieprzebranej radości!

Dzięki temu, że stworzyłeś nas na swoje podobieństwo, nie osiągniemy spokoju i trwałego spełnienia, dopóki nie wrócimy do swojego źródła, do Ciebie. Do tego czasu tułamy się po tym świecie, ucząc się, że to co tu możemy osiągnąć, to chwilowe spełnienie, chwila przyjemności, miłość, która z czasem blaknie i traci smak. Uczymy się, że w tym świecie nic nie trwa dłużej niż chwile, że wszystko przemija. I jakaś część w nas nie chce się na to zgodzić, wiedząc, że gdzieś musi być radość, która nie mija, miłość, która nie blaknie, spokój, który sie nie kończy. Świadomie lub nie, szukamy Ciebie.

I jeżeli, dzięki Twojej łasce, spotkamy na swej drodze ludzi, którzy poznali bezmiar Twojej miłości, którzy porzucili siebie, aby wypełniła ich Twoja Obecność, Twój Pokój, przypominamy sobie, że wszyscy jesteśmy Twoimi dziećmi. Że stworzyłeś nas na swoje podobieństwo, i dlatego nic na tym świecie, nie przyniesie nam trwałego spokoju. Jedynie Twe czułe ramiona, Twe słowa które wypelniaja naszą duszę ciszą i spokojem. Jedynie jedność z Tobą, która jest śmiercią dla tego świata i narodzinami dla Ciebie.

Dziękujemy Ci za tych, którzy dzięki Tobie, stali się dla nas dowodem, że Królestwo Boże jest w nas. Że na ołtarzach naszych serc czekasz cierpliwie, aż będziemy gotowi wybrać tylko Ciebie, naszego Ojca, naszego Pana, w którym znajdziemy radość, spokój i miłość na wieki wieków.

Amen.

Modlitwa dziękczynna i uwielbienia (Błogosławiony jesteś Ojcze źródło spokoju miłosierdzia i nieprzebranej radości!) została zapisana 4 września 2016r.

Modlitwa dziękczynna i uwielbienia - Błogosławiony jesteś Ojcze źródło spokoju miłosierdzia i nieprzebranej radości