Modlitwa błagalna – Boże, daj nam odwagę wszystko dla Ciebie porzucić

Jakże nieprzewidywalne są Twoje ścieżki Ojcze! Jak niezwykłe są Twoje wyroki! Jak niezmierzona jest Twoja sprawiedliwość!

Ty za nic masz ludzką wiedzę. Ludzie, którzy pragną Ciebie zrozumieć, latami studiują święte pisma. Lecz jeśli nie otworzą swoich serc na Twoją miłość, pozostaną „jak cymbał brzmiący”. A każdy, kto zwróci się do Ciebie, z pełnym zaufania sercem, odnajdzie Twój pokój.

Jakże trudno jest nam porzucić to wszystko, co tu zgromadziliśmy. Jak łatwo stawiamy to wyżej od Ciebie. Nasze przekonania, opinie, wiedzę, rytuały. Mówimy: „Przyjdź do mnie Panie, ale wejdź tymi drzwiami. Innymi Cię nie wpuszczę. Innych Ci nie otworzę, boje się bowiem tego, co za nimi się znajduje”. Chcemy Bożej Obecności, ale na naszych warunkach. W poczuciu bezpieczeństwa, wśród tego, co tak dobrze znamy. Chcemy wszystkiego, a ofiarujemy tak niewiele… .

Boże, daj nam odwagę wszystko dla Ciebie porzucić. Daj nam siłę pragnąć tylko Ciebie. Niech nic nam nie stoi na drodze do domu Ojca. Nie pozwól, abyśmy cenili cokolwiek w tym świecie, bardziej niż Ciebie. Postaw na naszej drodze tych, których sobie wybrałeś, aby dodawali nam odwagi i determinacji. Aby byli dla nas dowodem, że jesteś żywy wśród nas. A twoje niezmierzone dary, dla tych, którzy wybiorą Ciebie, bez porównania przekraczają to wszystko, co ten świat zdaje się oferować.

Amen.

Modlitwa błagalna  (Boże, daj nam odwagę wszystko dla Ciebie porzucić) została zapisana 22 września 2016r.

Modlitwa błagalna - Boże, daj nam odwagę wszystko dla Ciebie porzucić