Spotkanie czwarte – O praktykowaniu Bożej obecności (uczestnictwo w Eucharystii, czytanie Pisma Świętego, radość i pokora)

Tym razem nasze spotkanie rozpoczęło się z 15 minutowym opóźnieniem. Nie potrafiłem włączyć transmisji na Youtube – za co serdecznie przepraszam.

Ostatecznie transmisja na żywo dostępna była jedynie na Facebooku (nagranie dostępne jest tutaj). Obecnie nagranie tego spotkania dostępne jest również na YT w jakości SD (jeśli chcesz je zobaczyć kliknij tutaj)

Po kilku słowach wstępu, który dotyczy mojego codziennego życia z Bogiem i tego, jak w codzienności dobry Ojciec przemienia moje i mojej rodziny życie, zapraszam cię to chwili modlitwy. Modlitwy, w której naszą wspólną intencją będzie oddanie tego czasu, spędzonego razem, Bogu. Zostawienie tego wszystkiego, co było ważne jeszcze parę sekund temu, wszystkich zmartwień, radości, spraw do załatwienia, sukcesów, nadziei i rozczarowań. I zanurzenie się w Bożej obecności. W ciszy. Po to, aby to Bóg miał przestrzeń, w której będziemy mogli Go usłyszeć. W której będziemy mogli doświadczyć tego, że cały czas jest tak blisko nas. Gotowy przynieść spokój, wolność i radość.  Właśnie w tej sekundzie, w tej minucie. W tej chwili … .

Po chwili ciszy dzielę się z tobą refleksją o uczestnictwie w Eucharystii częściej niż tylko raz w tygodniu. Przyjmowanie Komunii Świętej co niedzielę (czyli raz w tygodniu) jest, zgodnie z nauką Kościoła, OK. Ale, wierzę w to głęboko, Bóg przygotował dla nas znacznie więcej, niż tylko życie, które jest OK. On chce abyśmy już tu na ziemi czuli przedsmak nieba. I każdy może tego doświadczyć. O ile odpowie na wezwanie Jezusa. O ile rzeczywiście uwierzy w to, co wydarzyło się na Krzyżu. I wspaniałą pomocą w tym, aby prawdziwie uwierzyć w zbawienie, które przez przenajświętszą krew Jezusa jest nam dane, jest uczestnictwo w Eucharystii. Więc być może to właśnie do ciebie kieruje tą zachętę, aby uczestniczyć w Przenajświętszej Ofierze częściej, niż raz w tygodniu. Jeżeli masz w sercu takie pragnienie, ale na razie jest to fizycznie nie możliwe, to proś Boga o to, aby tak zmienił rzeczywistość, aby stało się to możliwe. Jestem przekonany, że Bóg odpowie na pragnienie serca, które pragnie spotykać się z Nim częściej w Eucharystii.

W analogiczny sposób polecam częste zaglądanie do Pisma Świętego. Jeżeli jesteś ciekawy co o tym mówię, to zachęcam do obejrzenia filmu (nie będę cię zanudzał przydługim opisem :-))

Zbliżając się do końca naszego spotkania mówię o tym dlaczego wszystko co mnie spotyka przyjmuje z radością i pokorą 🙂

A nasze spotkanie kończy się modlitwą, aby słowa, które podczas naszego spotkania padły, przybliżyły nas do tego, aby Bogu oddać się jeszcze bardziej. Aby Jezus prawdziwie stał się dla nas drogą, prawdą i życiem.  Abyśmy poznali wolność, której ten świat dać nam nie może. I aby to poznanie, które nas przemieni, było światłem niosącym nadzieję tym wszystkim, których spotkamy na naszej drodze.

Amen.

Spotkanie czwarte (O praktykowaniu Bożej obecności – uczestnictwo w Eucharystii, czytanie Pisma Świętego, radość i pokora) miało miejsce 13 stycznia 2018r.

0 0 Głosuj
Article Rating