Obraz Miłosierdzia Bożego, Jezu Ufam Tobie

Modlitwa na początek dnia

Modlitwa z intencją, aby wszystko co mnie spotka w ciągu tego dnia, powierzyć Bogu.

Boże Wszechmogący, umiłowany Tato, wszystko, z czym będę musiał się dzisiaj zmierzyć, wszystkie troski, wszystkie zmartwienia, wszystkie zadania, ale i też wszystkie przyjemności, radości, sukcesy oddaję Tobie.

Na dzisiejszy dzień wybieram, by we wszystkim Ciebie uwielbiać. Wybieram, by we wszystkich moich działaniach szukać Twojej woli. Bo chcę być silny Twoją siłą

Tobie powierzam wszystkie moje pragnienia, wszystkie moje oczekiwania, wszystko to, co nazywam „moje”. I chcę dla siebie to, co Ty dla mnie przygotowałeś. Przyjmuję z pokorą i z miłością to wszystko, czym chcesz mnie dzisiaj doświadczyć. Przyjmuję z miłością i pokorą to wszystko, co mnie dzisiaj spotka.

I nie będę wierzył w podpowiedzi mojego umysłu, że to, co dzisiaj wydarzy się w moim życiu „jest złe” albo „nie powinno mi się przytrafić”. Bo chcę ten dzień spędzić jak dziecko które wie tylko tyle, że jest w ramionach ukochanego Ojca, któremu ufa bezgranicznie. Które wierzy, że to wszystko, co go spotyka jest dla niego dobre, nawet, jeżeli nie rozumie „dlaczego”, „po co” i jakie będą tego konsekwencje. Które wierzy całym sobą.

Tak chcę przeżyć dzisiejszy dzień – chcę go spędzić w uwielbieniu swojego Ojca. W uwielbieniu Tego, który mnie stworzył.

I za każdym razem, gdy poczuję, że ogarnia mnie lęk, strach, przerażenie albo niepewność przypomnę sobie o moim postanowieniu na dzisiejszy dzień. O tym, że gdy te emocje pojawiają się, to znaczy, że znowu patrzę na siebie. A ja wybieram, aby dzisiaj patrzeć na Boga. I w Nim pokładać całą swoją nadzieję. I gdy to robię natychmiast lęk, strach ustępuje miejsca miłości i spokojowi, ukojeniu, które płynie z Tego, w Którym wszystko jest zawarte.

Więc Przenajświętszy Ojcze pozwól mi właśnie tak spędzić ten dzisiejszy dzień.

W Twoich ramionach,

w Twoim pokoju,

w Twojej miłości.

Amen.

Więcej: Modlitwy (w większości napisane po moim nawróceniu) 

Słowa na dzisiaj

Psalm 91 – Boża Opatrzność

Kto mieszka pod opieką
Najwyższego,
będzie przebywał
pod osłoną Wszechmocnego.
Niech mówi do PANA:
„Jesteś moim schronieniem i twierdzą!
Boże mój, Tobie zaufałem!”.
Bo On uwolni cię z sideł łowców
i wybawi od zgubnej zarazy.
Piórami swymi cię okryje
i pod Jego skrzydła się schronisz;
Jego wierność jest tarczą
i obronnym murem.
Nie ulękniesz się strachu nocnego
ani strzały za dnia lecącej,
ani zarazy nadchodzącej z ciemnością,
ani moru niszczącego w południe.
Choćby obok Ciebie padło tysiąc ludzi,
a dziesięć tysięcy po twej prawej stronie,
ciebie to nie spotka.
Gdy tylko otworzysz swe oczy,
ujrzysz zapłatę daną bezbożnym.
Gdyż PAN jest twoim schronieniem!
Najwyższego uczyń swoim mieszkaniem.
Nie dosięgnie cię nieszczęście
i plaga nie zbliży się do twego namiotu,
bo swoim aniołom wydał polecenie,
żeby cię strzegli na wszystkich twych drogach.
Na rękach będą cię nosić,
abyś nie uraził o kamień swej nogi.
Zmiażdżysz węże i żmije,
a lwa i smoka podepczesz.

Skoro Mi zaufał, to go wybawię,
ochronię go, bo poznał moje imię.
Będzie Mnie wzywał,
a Ja go wysłucham,
będę z nim w nieszczęściu.
Wyzwolę go i otoczę chwałą.
Nasycę go dniami długimi
i ukażę mu moje zbawienie.

Księga Psalmów 91 (Psalm 91 – Opatrzność Boża)

Czytania z dnia dzisiejszego

Niech te przed chwilą przeczytane słowa rozpalą w tobie pragnienie uczestniczenia w Sakramencie Eucharystii.

Jezus mówi do ciebie dzisiaj

Cytat mistyków na dzisiaj

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k IV.VII.4 (Najwspanialsza ofiara i największe zadośćuczynienie za odpuszczenie grzechów)

Modlitwa na koniec dnia

Modlitwa która pomoże uwielbić Boga, i podziękować Mu za wszystko, co w ciągu tego dnia dla mnie przygotował.

B

oże, Ojcze Wszechmogący, pragnę podziękować Ci za wszystko, czym mnie dzisiaj doświadczyłeś. Dziękuję ci, wypełniony wiarą, że to wszystko co mnie dzisiaj spotkało, przybliża mnie do momentu, w którym oddam Ci się całkowicie. Wierzę, że to wszystko, co się wydarzyło w moim życiu, było wypełnieniem Twojego planu względem mnie. Twojego tajemnego planu zbawienia, który jest prostą drogą prowadzącą mnie do mojego Pana. 

I z pokorą przyznaję, że nie rozumiem, nie wiem i nie chcę wiedzieć, w jaki sposób to, co dzisiaj stało się moim udziałem przemienia moje serce, przygotowuje mnie do poddania swojej woli. Bo ufam Ci, mój Ojcze, bezgranicznie. Dlatego dziękuję Ci za wszystko, co mnie spotkało.

I mimo tego, że mój umysł podpowiada mi, że to, być może, było złe, że to, być może, było przykre, że to, być może, wypełnia moje serce bólem, cierpieniem, smutkiem, zniechęceniem, ja nie słucham tych głosów. Wybieram słuchać mojego serca, w którym Ty, mój Ojcze, umieściłeś swoją miłość. A moje serce wie do kogo należy.

Dlatego uwielbiam Ciebie, mój Boże, we wszystkim, czym mnie dzisiaj doświadczyłeś. Dziękuję Ci za wszystko, co dzisiaj stało się moim udziałem.

Z pokorą przyjmuję Twoją wolę dla mnie. I z ufnością powierzam Ci swoje życie. Bo nie chcę przeżyć ani chwili dłużej, bez Ciebie. Nie chcę przeżyć ani chwili dłużej wierząc, że sam jestem w stanie się zbawić, że sam jestem w stanie zapewnić sobie to wszystko, o czym tak długo marzyłem: spokój, który nie przemija, radość, która trwa wiecznie i wolność, w której mogę być taki, jakim mnie stworzył mój Ojciec.

Więc dziękuję Ci, mój Ojcze, i uwielbiam Cię we wszystkim, czym mnie doświadczyłeś.

I oddaję Ci się całkowicie.

Amen.

Więcej: Modlitwy (w większości napisane po moim nawróceniu) 

Strona ta powstała w odpowiedzi na sugestię p. Grzegorza (jedną z osób odwiedzających serwis, która zechciała podzielić się swoimi uwagami:-)), który zaproponował, aby w jednym miejscu zgromadzić m.in. słowo z Biblii na dziś, fragment książki Jezus mówi do ciebie, cytat mistyków oraz inne treści, bez żadnych dodatkowych „przeszkadzaczy”. Jak to napisał autor pomysłu: „Dzięki temu każdy użytkownik codziennie wchodząc na ten link dostawałby możliwość rozpoczęcia dnia bez szukania i klikania – tylko Jezus i te święte treści :)”. Niniejsza strona jest odpowiedzią na ten pomysł :-)

Podoba Ci się ta strona - podziel się nią z innymi!

4.3 7 głosy
Article Rating