Modlitwy i świadectwa wersja PDF (v 0.1)

Modlitwy i świadectwa wersja PDF

Nadszedł czas na publikację ostatecznej wersji modlitw i świadectw. Od publikacji pierwszej wersji (lipiec 2017r.) minęły prawie 3 lata. w tym czasie każda modlitwa i świadectwo zostało przygotowana w wersji multimedialnej (za wyjątkiem modlitwy na początek i koniec dnia – które wyjątkowo zostały zapisane na podstawie wcześniej nagranego filmu – więc uznałem, że w takiej sytuacji tworzenie wersji multimedialnej nie jest konieczne). Poza tym modlitwy i świadectwa zostały przejrzane, poprawione, przeszły korektę redakcyjną i otrzymały nową, jak mi się wydaje, bardziej czytelną szatę graficzną.

Modlitwy i świadectwa_Zapiski z zielonego zeszytu_v_1_2

Pojawić się może w was pytanie, kim jestem i dlaczego decyduję się „zaśmiecać” internet jakimiś prywatnymi zapiskami. Stając w prawdzie, nie mam chyba satysfakcjonującej odpowiedzi. Sam jestem zaskoczony tym, jak obecnie wygląda moje życie, jak bardzo się ono zmieniło, odkąd zaprosiłem do niego Jezusa. Widzę, jak posyła mnie do miejsc, do których sam nigdy bym się nie wybrał. Jak daje mi odwagę do robienia rzeczy, na które sam nigdy bym się nie zdecydował. Przecież jeszcze nie tak dawno byłem ateistą, który nie wierzył w istnienie Boga, który był przekonany, że wszystkie religie stworzono jedynie po to, aby manipulować ludźmi. I nagle, w ułamku chwili, wszystko to, kim byłem, umarło, a ja narodziłem się ponownie. Jako nowy człowiek. I w tym nowym życiu jednym z pierwszych odkryć było Żywe Słowo zawarte w Piśmie Świętym. Słowo, które prowadziło mnie do odkrycia na nowo piękna Kościoła Katolickiego. Jestem w nim zakochany (choć to może nie brzmi zbyt dobrze, ale póki co nie znajduję lepszego określenia) i błogosławię Pana, że pozwolił mi urodzić się i mieszkać w kraju, gdzie wciąż mogę uczestniczyć w Eucharystii każdego dnia w kościele, który znajduje się kilkaset metrów od mojego mieszkania.

Jakiś czas po moim ponownym narodzeniu (które miało miejsce pod koniec kwietnia 2015 roku) pojawiło się we mnie pragnienie prowadzenia zapisków – nie wiedziałem, o czym one będą, ale wiedziałem, że muszę kupić notatnik, dobry długopis i być gotowy na to, co ma nastąpić. Kupiłem więc zielony zeszyt, a zaraz pojawiły się pierwsze zdania (20 sierpnia 2016). Okazały się one modlitwą. Po jakimś czasie pojawiły się kolejne – również w formie modlitwy. I tak co parę dni czułem wezwanie do pisania. Co jakiś czas zapisane zdania miały bardziej charakter świadectwa – choć nie jest to świadectwo w typowej formie. Po jakimś czasie słowa pojawiały się regularnie każdego dnia. Trwało to do stycznia 2017 roku, gdy poczułem, że zbliżam się do końca tego zadania, a modlitwy pojawiały się coraz rzadziej. Miałem poczucie, że to wszystko, co miało zostać przekazane, jest już zapisane.

Kolejnym etapem stało się nagranie wszystkich modlitw w formie audio i połączenie ich z obrazem. Pierwsza modlitwa w wersji „multimedialnej” pojawiła się na YouTube 23 stycznia 2017 roku. Ostatnia została umieszczona prawie 2,5 roku później – 21 maja 2019 roku.

Wierzę, że znajdą się osoby, dla których zapisane modlitwy będą pomocą do tego, aby jeszcze mocniej uwielbić naszego Stwórcę. Aby jeszcze bardziej Mu zaufać. Aby oddać Mu się całkowicie i rozpłynąć w Jego miłości. Tak by z radością powtórzyć za świętym Pawłem: „żyje więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus (Ga 2,20).

Modlitwy i świadectwa wersja PDF zostały edytowane 21 maja 2021r.

5 1 Głosuj
Article Rating