0 0 Głosuj
Article Rating

Modlitwa uwielbienia – Błogosławiony Ojcze, Ty jesteś miłością, którą tak usilnie szukamy

Błogosławiony Ojcze, Ty jesteś miłością, którą tak usilnie szukamy. Ty jesteś początkiem i końcem. Ty, który stworzyłeś nas na swoje podobieństwo, jesteś celem naszej ziemskiej podróży. I tak długo będziemy Cię szukać, aż zmęczeni swoimi wysiłkami, zrozumiemy, że sami nie możemy Cię odnaleźć. Aż odkryjemy, że wcale nie musieliśmy Cię szukać, bo Ty nigdy się nie ukrywałeś. Cały czas byłeś tak blisko. Byłeś bliżej niż wszystko inne, co tak bardzo odwracało naszą uwagę. Co tak bardzo ceniliśmy. O co tak bardzo zabiegaliśmy. O czym tak bardzo marzyliśmy.

A gdy zmęczeni naszym biegiem, naszym poszukiwaniem szczęścia i ukojenia, w końcu usiądziemy w ciszy, odkryjemy, że to, czego szukaliśmy tak daleko, jest tuż obok.

Miłosierny Ojcze, Ty wypełniasz nasze serca swoją miłością. I gdy tylko nie przesłaniamy jej swoją osobą, ambicją, oczekiwaniami, osądami, pychą, rozkwita w nas jak piękny kwiat. Gdy poddajemy swoje życie Twojej woli, Duch, którego nam posyłasz, wypełnia nasze serca. Przynosi słowa, które mają być wypowiedziane. Posyła nas tam, gdzie chcesz nas mieć. Daje siłę i odwagę dokonywać dzieł, które chcesz, aby się wypełniły. Lub pozostawiasz nas w cichym czuwaniu, jeżeli taka jest Twoja wola. I wypełniasz nas swoją miłością. Wypełniasz nas sobą. A my z zadziwieniem, w Twojej łasce, odkrywamy, że to, co kiedyś wydawało się tak potężne, tak ważne, tak wielkie, okazuje się niczym. A to co małe, pokorne, cierpliwe, pełne zaufania, ma wielką moc. Może zmieniać cały świat. I zmienia nasz świat. Bo jest z Ciebie. Bo jest z Twojej miłości. Bo my jesteśmy z niej zrodzeni. I tylko w niej znajdziemy ukojenie.

Sprawiedliwy Ojcze, obudź nas w tej sekundzie ze snu o nas samych. Pozwól nam już teraz zakończyć nasze poszukiwania. Daj odwagę, w tej świętej chwili, w Twe ręce złożyć nasze życie. By nie było już więcej tych, którzy wiedzą, rozumieją, pragną, szukają, poznają, znajdują i gubią. Byś był już tylko Ty.

Amen.

Modlitwa uwielbienia (Błogosławiony Ojcze, Ty jesteś miłością, którą tak usilnie szukamy) została zapisana 22 listopada 2016r.

PS. Zobacz Pojednanie z Bogiem 🙂

Modlitwa uwielbienia - Błogosławiony Ojcze, Ty jesteś miłością, którą tak usilnie szukamy

Ta modlitwa w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek, aby go powiększyć) 🙂

Modlitwa uwielbienia - Błogosławiony Ojcze, Ty jesteś miłością, którą tak usilnie szukamy
0 0 Głosuj
Article Rating