Modlitwa uwielbienia, Akt oddania swojego życia Bogu

Błogosławiony Ojcze! Ty potrafisz jednym spojrzeniem odmienić życie grzesznika. Potrafisz przynieść ukojenie tam, gdzie wydawało się, że czeka tylko cierpienie. Potrafisz dać radość tym, którzy pogrążeni są w smutku. Ty przynosisz zdrowie tym, których ciało zmogła choroba. Ty przynosisz światło tam, gdzie panowała ciemność. Twoje miłosierdzie leczy rany, które spowodowała nienawiść. Twój spokój przemienia serca, w których wcześniej panowała złość.

Ty jesteś jedną odpowiedzią na wszystkie pytania. Ty rozwiewasz wszelkie wątpliwości. Ten, kto swoje życie złoży u Twych stóp, odkryje, że dopiero wówczas zaczął żyć. Że oddając samego siebie i cały świat w Twoje ręce, stał się prawdziwie wolny. Że poznał spokój, który przekracza wszelkie poznanie. Że znalazł radość, która nie przemija. Że wszystko, co kiedyś wydawało się tak prawdziwe, ważne, warte uwagi, blednie i w końcu znika w blasku Twojej chwały. W świetle Tego, Który Jest.

Błogosławiony Ojcze, chcemy oddać się Tobie. Chcemy, wbrew temu co wydaje się rozsądne, zawierzyć Twojemu miłosierdziu nasze życie. W każdej sekundzie, z każdym oddechem chcemy powtarzać: „Jezu, ufam Tobie”. Tobie oddajemy nasze radości i smutki, nasze choroby i chwile w których nic nam nie dolega, naszą samotność, dumę, ambicję, wiedzę, przekonania, doświadczenia, osiągnięcia, pozycję w tym świecie, i to wszystko co, świadomie lub nie, stawiamy wyżej od Ciebie. Niech nic nie powstrzymuje nas od tego, aby oddać się Tobie całkowicie. Zostawić wszystko za sobą i widzieć już tylko Ciebie. Chcieć już tylko Ciebie. Znać już tylko Ciebie. Żyć już tylko dla Ciebie. Umrzeć dla Ciebie. I narodzić się ponownie w Twojej chwale. Tak, abyś był już tylko Ty. Na wieki wieków.

Amen.

Modlitwa uwielbienia (Akt oddania swojego życia Bogu) została zapisana 13 października 2016r.

Modlitwa uwielbienia, Akt oddania swojego życia Bogu
5 1 Głosuj
Article Rating