Modlitwa – Sprawiedliwy Ojcze, jak wielka jest Twoja, dla nas, cierpliwość! 

Sprawiedliwy Ojcze, jak wielka jest Twoja, dla nas, cierpliwość! Jak niezmierzona jest miłość, którą obdarzasz wszystkie swoje stworzenia! Jak wspaniałe dary dla nas wszystkich przygotowałeś! Bo Ty, dla każdego Twojego dziecka, chcesz zbawienia. Chcesz nam ofiarować swój pokój. Swoją miłość. Swoją wolność. Chcesz ofiarować życie. Lecz, by przyjąć bezmiar tych łask, musimy Tobie zaufać. I porzucić to wszystko, co sami zgromadziliśmy. Porzucić samego siebie, przyjąć swój krzyż i naśladować Jezusa Chrystusa. Złożyć swoją wolną wolę u Twych stóp i żyć tym, co Ty dla nas przygotowałeś. Być jak małe dzieci, które ufają swemu Ojcu bezgranicznie. Które powierzają mu swoje życie. Które odpoczywają w pokoju, bo wiedzą, że wszystko czego potrzebują, będzie im zapewnione. Które ufają, gdyż wiedzą, a nie dlatego, że rozumieją.

Wszechmogący Panie, w Twoje ręce oddaję dziś swoją wolę. Chcę tylko tego, co Ty dla mnie przeznaczyłeś. Bo wiem, że tylko w Tobie mam radość. Spokój. Miłość. Wolność. Życie. I tak, jak syn marnotrawny, sprawdziłem, jakie owoce przynosi życie bez Ciebie. Wiem, ile sam mogę osiągnąć. I, dzięki Twojej łasce, Ojcze, poznałem dary, które płyną z serca Tego, który do końca nas umiłował. Więc nie ma we mnie wątpliwości. Nie ma rozterek, co wybrać. Chcę tylko Ciebie. Tak, by to, co kiedyś było mną, rozpłynęło się w Twojej Obecności. Tak, byś został tylko Ty. Na zawsze Ten, Który Jest.

Amen.

Modlitwa (Sprawiedliwy Ojcze, jak wielka jest Twoja, dla nas, cierpliwość!została zapisana 13 stycznia 2017r.

Ps.

Objawienie Ojca i Syna

Wtedy Jezus przemówił: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś to przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś tym, którzy są jak małe dzieci.Tak, Ojcze. Bo tak się Tobie podobało.

Mój Ojciec przekazał Mi wszystko i nikt nie zna Syna jak tylko Ojciec. Nikt nie zna też Ojca jak tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić”.

Ewangelia wg św. Mateusza 11,25-27

Modlitwa - Sprawiedliwy Ojcze, jak wielka jest Twoja, dla nas, cierpliwość!

Ta modlitwa w wersji „obrazkowej”  :-)

[download-attachment id="9036" title="(Kliknij tutaj, aby pobrać obrazek)" class="button button-primary"]

Modlitwa - Sprawiedliwy Ojcze, jak wielka jest Twoja, dla nas, cierpliwość!
0 0 głosy
Article Rating