0 0 Głosuj
Article Rating

Modlitwa – Jezu Chryste bądź naszą siłą, bądź naszą mądrością!

Miłosierny Ojcze, Ty dałeś nam wszystkim wolną wolę. Dałeś nam możliwość wyboru tego, w czym będziemy pokładać wiarę i nadzieję. Pozwoliłeś, byśmy poznawali świat, który dla nas stworzyłeś, w sposób, jaki sami wybierzemy. Więc poznajemy jego piękno i na chwilę zapominamy o Tobie. Oczarowani doznaniami, jakie przynosi życie, cieszymy się swoją niezależnością. Cieszymy się swoją potęgą. Wydaje nam się, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Budujemy wielkie konstrukcje, ujarzmiamy naturę, opóźniamy śmierć, eksplorujemy kosmos. Spełniamy nasze marzenia.

A jednak przychodzi taki moment, gdy okazuje się, że to wszystko za mało, jeżeli nie ma Cię przy nas. Jeżeli nie otworzymy swoich serc na Twoją miłość, to wszystkie te osiągnięcia coraz bardziej zanurzają nas w ciemności. W bólu, cierpieniu, wojnach, depresji. W samotności. Bo nie możemy żyć bez Ciebie. Nie możemy żyć bez Twojego światła. Nie możemy żyć bez Obecności Tego, który nas stworzył.

I wówczas jesteśmy gotowi zwrócić Tobie naszą wolną wolę. Jesteśmy gotowi jedynie w Tobie pokładać nadzieję. I, choć dawne nawyki i podszepty złego, jeszcze przez jakiś czas będą zasiewać w nas wątpliwości, to nic nie jest w stanie nas powstrzymać przed powrotem do domu. Bo taka jest Twoja wola. Bo my należymy do Ciebie.

Sprawiedliwy Ojcze, daj nam mądrość, by w chwilach kuszenia, w Tobie pokładać nadzieje. By, za każdym razem, gdy ogarnia nas lęk, wątpliwość, zagubienie, prosić Twojego Syna o pomoc. Niech nasze serca z ufną radością oddają się w ręce Tego, który dla nas pokonał śmierć. Który nas prowadzi do Ciebie. Jezu Chryste, bądź nam drogą, i światłem, i życiem. Pomóż w chwilach próby, gdy czujemy, że sami jesteśmy zbyt słabi, zbyt ułomni. Bądź naszą siłą. Bądź naszą mądrością. Tak, by już teraz, już w tej chwili, z radością powierzyć naszemu Ojcu swoje życie. By już teraz złożyć naszego ducha w Jego ręce. I umrzeć dla świata, by narodzić się ponownie w Tobie. Byś był w nas tak, jak Ojciec jest w Tobie. Na zawsze Jeden. Ten, Który Jest.

Amen.

Modlitwa (Jezu Chryste bądź naszą siłą, bądź naszą mądrością!) została zapisana 26 listopada 2016r.

PS. Zobacz Syn Boży wyzwala, Ewangelia wg św. Jana🙂

Modlitwa - Jezu Chryste bądź naszą siłą, bądź naszą mądrością!

Ta modlitwa w wersji „obrazkowej” (kliknij w obrazek, aby go powiększyć) 🙂

Modlitwa - Jezu Chryste bądź naszą siłą, bądź naszą mądrością!
0 0 Głosuj
Article Rating