Dobra Nowina odc. 23 – O poście

W dwudziestym trzecim odcinku serii Dobra Nowina dzielę się swoim doświadczeniem stosowania w piątek postu, polegającego na niejedzeniu pokarmów i piciu jedynie wody. I od czasu, gdy w ten sposób spędzam piątki, stały się one dla mnie wspaniałym dniem uwielbiania ukochanego Ojca.

Może to się wydawać trudne do wyobrażenia, zupełnie nieracjonalne, że głód i dyskomfort, który towarzyszy mi przez ten cały dzień, prowadzi w efekcie do jeszcze większego uwielbienia. Lecz, w moim doświadczeniu, tak właśnie jest. I nie potrafię tego jakoś sensownie wytłumaczyć. A jednak każdy moment, gdy czuje się głodny, gdy czuje te wspaniałe zapachy potraw, wypełnia mnie miłością do Tego, który mnie stworzył. I obdarza nas wszystkich wspaniałymi darami. A które ja sam jestem wstanie docenić właśnie poprzez post. Wcześniej, przyjmowałem je za pewnik, za coś co, niejako, mi się należy. Czego raczej nie zostanę pozbawiony. Lecz, gdy sam się ich pozbawiłem, poczułem ich wartość i piękno. Wspaniały dostatek, który, z woli Boga, jest mi dany.

I ten efekt „postu”, który dotyczy głównie pokarmu, rozciąga się na wszystkie inne dary, jakimi Bóg mnie obdarza. Post otwiera mi oczy na to, jak wspaniałego mamy Ojca. Pokazuje, że czasami mniej oznacza więcej. Że jeżeli pozbawię się czegoś, to potem dużo mocniej to coś odczuwam, doceniam. W moim doświadczeniu mam tego więcej. To taka „boska arytmetyka”, której cały czas się uczę 🙂 I która pięknie działa również w przypadku pomocy innym i dzieleniu się dobrami, które Bóg powierzył w moje ręce. Gdy ofiarowuje coś, co jest potrzebne bliźniemu, zostaje mi objawione, jak wiele otrzymałem od Ojca. Jak bardzo mnie kocha. Jak wielka jest Jego miłość do nas wszystkich.

[film w wersji z napisami]

Dobra Nowina odc. 23 (O poście) została nagrana 2 grudnia 2016r.

0 0 vote
Article Rating