Dobra Nowina odc. 20 – O zaufaniu

W dwudziestym odcinku serii Dobra Nowina, po przydługim wstępie (zaproszeniu do tego, aby powierzyć swoje życie Bogu:-)) opowiadam o tym, jak zmieniało się w moim życiu pojęcie „zaufania”.

Na początku, przez większość mojego życia, ufałem głównie sobie. Powtarzałem „jeżeli mam komuś zaufać, to powinienem zaufać sobie”. I przede wszystkim objawiło się to tym, że nie szukałem powodów niepowodzeń w innych, ale wymagałem od siebie, aby działać skutecznie. I uważam, że to wspaniały sposób, na szybką naukę osiągania celów. Bo, w stosunkowo niedługim czasie, byłem w stanie, szybciej, lub wolniej, doprowadzić większość moich planów do szczęśliwego zakończenia. Potem, o czym mówię w innych filmach, a przede wszystkim w świadectwach (np. tutaj), pojawiło się zniechęcenie tym, że satysfakcja z realizacji swoich marzeń jest tylko chwilowa. I przyszło zmęczenie.

A po tym, jak, dzięki niewyobrażalnemu miłosierdziu naszego Stwórcy, moje życie zostało przemienione, słowo „zaufanie” nabrało nowego znaczenia. I tego zaufania musiałem uczyć się od nowa. Tym razem nie pokładając go w sobie, ale oddając się całkowicie w ręce Ojca. I z jednej strony, powierzenie wszystkiego w ręce Pana, stało się naturalne, to z drugiej, uczę się go cały czas. Bowiem stare nawyki ciągle dają znać o sobie, i czasami daję się im „ponieść”. I pojawiają się wówczas tak dobrze znane owoce „starego” życia, jak stres, lęk, niepokój. Bo chcę sam być odpowiedzialny. Bo chcę, aby sprawy toczyły się tak, jak ja tego pragnę. Lecz dzięki temu, że zmieniło się miejsce z którego patrzę na świat, taka zmiana w emocjach i tego co czuje, bardzo szybko jest zauważalna. I przychodzi rozpoznanie, że już nie chcę sam decydować. Że moją wolą jest wypełnianie woli Tego, do którego należę. I znowu wraca spokój i ukojenie, w którym jest tylko Ten, Który Jest.

W filmie odnoszę się do modlitwy, którą możecie znaleźć tutaj: https://zielonyzeszyt1977.blox.pl/2016/11/24-listopad-2016-Modlitwa.html

 [film w wersji z napisami]

Dobra Nowina odc. 20 (O zaufaniu) została nagrana 24 listopada 2016r.

0 0 vote
Article Rating