Zbawienie jest tylko w Jezusie (3 z 3) - Czy nie opieram się Jezusowemu zbawieniu? papież Franciszek

Zbawienie jest tylko w Jezusie (3 z 3) – Czy nie opieram się Jezusowemu zbawieniu? 

[Zobacz część pierwszą i drugą]

(…) Warto zdać sobie sprawę z tego dramatu, który rozgrywa się w naszych sercach, bo czyż nie zdarza nam się mylić wolności z autonomią? Czy nie zdarza nam się wybierać zbawienia, które uważamy za właściwe? Zróbmy rachunek sumienia.

Czy wierzę, że Jezus jest Mistrzem nauczającym o zbawieniu, czy też szukam jakiegoś guru, który wskaże mi inną, pewniejszą drogę? Może chronię się za zasłoną mnóstwa przepisów i przykazań wypracowanych przez ludzi? W ten sposób czuję się pewnie i tą pewnością, może ostro to zabrzmi, kupuję sobie moje zbawienie, które Jezus daje za darmo, z Bożej wielkoduszności? 

Warto zadać sobie dziś te pytania. I również to ostatnie: czy nie opieram się Jezusowemu zbawieniu?

Część trzecia i ostatnia.

papież Franciszek, „Bóg szuka nas na marginesie”, r. 62 (Zbawienie jest tylko w Jezusie (3 z 3) – Czy nie opieram się Jezusowemu zbawieniu?)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Droga prawdziwej pokory, papież Franciszek
Bóg szuka nas na marginesie

Powyższy cytat pochodzi z książki pt. „Bóg szuka nas na marginesie – Słowa z Domu Świętej Marty”, która jest zapisem homilii wygłaszanych codziennie przez papieża Franciszka, podczas Mszy Świętych celebrowanych w Domu Świętej Marty (pozycja ta obejmuje okres od 31 marca 2014 roku do 26 czerwca 2015). „Papież Franciszek mówi o wierze, która nie jest zadaniem do wykonania, o radości, która może być udziałem każdego z nas i nadziei, która nigdy nie zawodzi” – fragment z okładki książkiJeżeli więc zainteresuje cię któryś z cytatów pochodzących z tej książki, gorąco zachęcam cię do jej zakupu – jestem przekonany, że warto wsłuchiwać się w słowa proroka naszych czasów, jakim jest dla wielu (w tym dla mnie) papież Franciszek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o książce, wejdź tutaj: Bóg szuka nas na marginesie

0 0 Głosuj
Article Rating