papież Franciszek

Wspólnoty zalęknione i pozbawione radości nie są wspólnotami chrześcijańskimi

Chrześcijańska radość nie jest zwykłym rozradowaniem, nie jest przelotną wesołością. Chrześcijańska radość jest darem, i to darem Ducha Świętego. Trzeba mieć serce zawsze pełne radości, bo Pan zwyciężył, Pan króluje, Pan zasiada po prawicy Ojca, Pan spojrzał na mnie i mnie posłał, dał mi swoją łaskę i uczynił mnie dzieckiem Ojca… To jest chrześcijańska radość. Chrześcijanin żyje w radości.

„Także wspólnota, w której nie ma radości, jest wspólnotą chorą”. Nawet jeśli to „rozbawiona wspólnota”, w istocie jest „chora na światowość”. Taka wspólnota pozbawiona jest radości Jezusa Chrystusa”. „Kiedy Kościół się lęka i nie cieszy się radością Ducha Świętego, wtedy choruje, chorują wspólnoty, pojedynczy wierni zapadają na zdrowiu”.

„Wynieś nas, Panie, ku Chrystusowi siedzącemu po prawicy Ojca”. „Wynieś naszego ducha, pozwól nam wyzbyć się wszelkiego lęku i daj nam radość i pokój”.

papież Franciszek, „Bóg szuka nas na marginesie”, r. 139 (Wspólnoty zalęknione i pozbawione radości nie są wspólnotami chrześcijańskimi)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

papież Franciszek, „Bóg szuka nas na marginesie”, r. 139 (Wspólnoty zalęknione i pozbawione radości nie są wspólnotami chrześcijańskimi)
Droga prawdziwej pokory, papież Franciszek

Powyższy cytat pochodzi z książki pt. „Bóg szuka nas na marginesie – Słowa z Domu Świętej Marty”, która jest zapisem homilii wygłaszanych codziennie przez papieża Franciszka, podczas Mszy Świętych celebrowanych w Domu Świętej Marty (pozycja ta obejmuje okres od 31 marca 2014 roku do 26 czerwca 2015). „Papież Franciszek mówi o wierze, która nie jest zadaniem do wykonania, o radości, która może być udziałem każdego z nas i nadziei, która nigdy nie zawodzi” – fragment z okładki książkiJeżeli więc zainteresuje cię któryś z cytatów pochodzących z tej książki, gorąco zachęcam cię do jej zakupu – jestem przekonany, że warto wsłuchiwać się w słowa proroka naszych czasów, jakim jest dla wielu (w tym dla mnie) papież Franciszek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o książce, wejdź tutaj: Bóg szuka nas na marginesie

0 0 Głosuj
Article Rating