O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

Twój najwyższy i ostateczny cel

„Synu, jeżeli pragniesz być błogosławiony, muszę stać się Twoim najwyższym i ostatecznym celem. Intencja ta oczyści twoje uczucia, które często skłaniają się ku sobie samym i ku temu, co stworzone.

Jeśli bowiem szukasz w czymś samego siebie, natychmiast zbłądzisz i uschniesz. Zatem to Ja mam być twoim głównym punktem odniesienia, ponieważ to Ja dałem ci wszystko.

O każdej rzeczy myśl jako o pochodzącej z Najwyższego Dobra. Jako że jestem źródłem wszystkiego, należy wszystko do Mnie odnosić”.

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k III.IX.1 (Twój najwyższy i ostateczny cel)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k III.IX.1 (Twój najwyższy i ostateczny cel)
O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

„O naśladowaniu Chrystusa” to jedna z najpopularniejszych książek chrześcijańskich. Przetłumaczona na ponad 90 języków. W sposób szczególny, czuję że jest to książka na obecny, trudny czas (gdy piszę te słowa przez całą Polskę przelewają się protesty związane z zaostrzeniem prawa dot. aborcji – 31.10.2020). I jak dla wielu katolików, również i dla mnie to trudny moment. Moment, który oddziela bolesną śmierć tego, co było (i już chyba nie wróci), od niecierpliwego ale i pełnego nadziei oczekiwania na nowe, które nadchodzi. I to jest wspaniała chwila, aby powrócić do dzieła „O naśladowaniu Chrystusa” i po raz kolejny spędzić trochę czasu z fragmentami, które dla siebie i dla ciebie jakiś czas temu wybrałem. Jestem przekonany, że właśnie teraz potrzebuję, aby po raz kolejny mnie przemieniły. Być może przemienią również i ciebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź tutaj: „O naśladowaniu Chrystusa” – Tomasz a Kempis

0 0 Głosuj
Article Rating