O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

Staraj się zachować cierpliwość wobec cudzych braków

Jeśli ktoś, kogo upomniałeś raz czy drugi, nie chce cię posłuchać, nie walcz z nim. Powierz wszystko Bogu. Niech się stanie Jego wola i cześć w przypadku każdego z Jego służących. On przecież świetnie potrafi obracać zło w dobro.

Staraj się zachować cierpliwość wobec cudzych braków i niektórych słabości. Masz przecież wiele wad, które muszą znosić inni. Skoro nie potrafisz samego siebie uczynić takim, jakim chcesz być, jak mógłbyś kogoś innego zmienić według swojego upodobania?

Od innych wymagamy doskonałości, a jednak nie poprawiamy naszych braków.

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k I.XVI.2 (Staraj się zachować cierpliwość wobec cudzych braków)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k I.XVI.2 (Staraj się zachować cierpliwość wobec cudzych braków)
O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

„O naśladowaniu Chrystusa” to jedna z najpopularniejszych książek chrześcijańskich. Przetłumaczona na ponad 90 języków. W sposób szczególny, czuję że jest to książka na obecny, trudny czas (gdy piszę te słowa przez całą Polskę przelewają się protesty związane z zaostrzeniem prawa dot. aborcji – 31.10.2020). I jak dla wielu katolików, również i dla mnie to trudny moment. Moment, który oddziela bolesną śmierć tego, co było (i już chyba nie wróci), od niecierpliwego ale i pełnego nadziei oczekiwania na nowe, które nadchodzi. I to jest wspaniała chwila, aby powrócić do dzieła „O naśladowaniu Chrystusa” i po raz kolejny spędzić trochę czasu z fragmentami, które dla siebie i dla ciebie jakiś czas temu wybrałem. Jestem przekonany, że właśnie teraz potrzebuję, aby po raz kolejny mnie przemieniły. Być może przemienią również i ciebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź tutaj: „O naśladowaniu Chrystusa” – Tomasz a Kempis

0 0 głosy
Article Rating