Reguły rozdawania jałomużn (część 1 z 3), Weź za wzór osobę dla której pragniesz doskonałości, św. Ignacy Loyola

Reguły rozdawania jałmużny (część 1 z 3), Weź za wzór osobę dla której pragniesz doskonałości

Reguła 2. Chcę przedstawić sobie człowieka, któregom nigdy nie widział, ani go nie znam, ale pragnę dla niego wszelakiej doskonałości w jego urzędzie i stanie. Tę normę, którą chciałbym, żeby on zachowywał w sprawie rozdawania jałmużn, dla większej chwały Boga, Pana naszego, i dla większej doskonałości jego duszy i ja sam zachowuje w tej samej, ni mniej ni więcej, mierze. Zachowam więc regułę i miarę, którą pragnę i którą uważam za dobrą dla drugiego człowieka.

Ciąg dalszy nastąpi 🙂

Św. Ignacy Loyola, Ćwiczenia duchowe, p.339 (Reguły rozdawania jałmużny (część 1 z 3), Weź za wzór osobę dla której pragniesz doskonałości)

[Nowe] Film o św. Ignacym Loyoli

„Wzruszająca opowieść o rycerzu, którego sam Bóg prowadzi od marzeń o wielkich czynach w służbie pewnej damy do zaciągnięcia się pod sztandar Króla odwiecznego. Niezrozumienie najbliższych, nieznośne poczucie winy, diabelska pokusa samobójstwa, nieufność ze strony Inkwizycji – to droga oczyszczenia Ignacego Loyoli, założyciela zakonu jezuitów”.
o. Dariusz Kowalczyk SJ
Ćwiczenia duchowe, Reguły rozdawania jałmużny (część 1 z 3), Weź za wzór osobę dla której pragniesz doskonałości, św. Ignacy Loyola

Powyższy cytat pochodzi z „Ćwiczeń duchownych” stworzonych przez św. Ignacego Loyola. To wyjątkowy podręcznik, wciąż aktualny, mimo, że napisany został 450 lat temu. Jest podstawą tzw. rekolekcji ignacjańskich, które są wspaniałym narzędziem, jeżeli chcesz odkrywać żywego Boga w swym sercu. Dlatego z całego serca polecam zarówno same rekolekcje jak i „Ćwiczenia duchowne” 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej wspaniałej książce, oraz o rekolekcjach wejdź tutaj: Ćwiczenia duchowe.