0 0 Głosuj
Article Rating
Rady Anioła Stróża, papież Franciszek

Rady Anioła Stróża.

Każdy z nas, zgodnie z tradycją Kościoła, ma swojego Anioła Stróża, który na strzeże i podpowiada nam różne rzeczy. Wielokrotnie słyszeliśmy: „To powinienem zrobić w ten sposób; tamtego nie wolno, uważaj! …”. Ileż razy to słyszeliśmy!

To właśnie głos tego naszego towarzysza podróży. Bądźmy pewni, że do końca życia będzie nas prowadził i nam doradzał. I dlatego powinniśmy nadstawiać ucha na ten głos, nie oponować … Bo bunt, pragnienie niezależności to coś, co cechuje nas wszystkich. To pycha, od której nie był wolny nasz praojciec Adam w ziemskim raju. Ta sama. A więc nie sprzeciwiaj się, idź za wskazaniami.

Nikt nie podąża sam i nikt z nas nie może myśleć, że jest sam, ponieważ ten nasz towarzysz jest ciągle z nami.

Bo kiedy nie chcemy słuchać jego rad, jego głosu, to jest tak, jakbyśmy mu mówili: „Odejdź!”. Odegnać towarzysza podróży to ryzykowne, ponieważ żaden człowiek nie może udzielać rad sam sobie. Mogę doradzać komuś drugiemu, ale nie sobie. Jest Duch Święty, który mnie prowadzi, i jest anioł, który daje mi rady. Dlatego właśnie potrzebujemy aniołów. To nie jest żadna fantazyjna doktryna o aniołach. Nie, to rzeczywistość! Tak mówi Bóg: „Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twej drogi” (Wj 23,20).

Zadajmy więc sobie takie pytanie: Jakie mam relacje z moim Aniołem Stróżem? Czy go słucham? Czy mówię mu dzień dobry z rana? Czy mówię: „Strzeż mnie we śnie”? Czy rozmawiam z nim? Czy proszę o radę? On przecież stoi przy mnie. A na to pytanie może odpowiedzieć dzisiaj każdy z nas: jakie mam relacje z tym aniołem posłanym przez Pana, by mnie strzegł i towarzyszył mi w drodze, i wpatrującym się wciąż w oblicze Ojca, który jest w niebie?

papież Franciszek, „Bóg szuka nas na marginesie”, r. 61 (Rady Anioła Stróża)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Rady Anioła Stróża, papież Franciszek
Bóg szuka nas na marginesie

Powyższy cytat pochodzi z książki pt. „Bóg szuka nas na marginesie – Słowa z Domu Świętej Marty”, która jest zapisem homilii wygłaszanych codziennie przez papieża Franciszka, podczas Mszy Świętych celebrowanych w Domu Świętej Marty (pozycja ta obejmuje okres od 31 marca 2014 roku do 26 czerwca 2015). „Papież Franciszek mówi o wierze, która nie jest zadaniem do wykonania, o radości, która może być udziałem każdego z nas i nadziei, która nigdy nie zawodzi” – fragment z okładki książkiJeżeli więc zainteresuje cię któryś z cytatów pochodzących z tej książki, gorąco zachęcam cię do jej zakupu – jestem przekonany, że warto wsłuchiwać się w słowa proroka naszych czasów, jakim jest dla wielu (w tym dla mnie) papież Franciszek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o książce, wejdź tutaj: Bóg szuka nas na marginesie

0 0 Głosuj
Article Rating