O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

Przez życie idź z prostą, niezachwianą wiarą

Przez życie idź zatem z prostą, niezachwianą wiarą, a do Sakramentu przystępuj z szacunkiem. Jeśli nie jesteś w stanie czegoś pojąć, zdaj się na Boga. Bóg cię nie oszuka. Zwodzi się za to ten, kto zanadto ufa sobie samemu.

Bóg chodzi z prostymi ludźmi, objawia się pokornym, małym daje rozum, czystym duszom odsłania sens, a ciekawskim i pysznym odbiera łaskę. Rozum ludzki jest ułomny i może się mylić, zaś prawdziwa wiara mylić się nie może.

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k IV.XVIII.4 (Przez życie idź z prostą, niezachwianą wiarą)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k IV.XVIII.4 (Przez życie idź z prostą, niezachwianą wiarą)
O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

„O naśladowaniu Chrystusa” to jedna z najpopularniejszych książek chrześcijańskich. Przetłumaczona na ponad 90 języków. W sposób szczególny, czuję że jest to książka na obecny, trudny czas (gdy piszę te słowa przez całą Polskę przelewają się protesty związane z zaostrzeniem prawa dot. aborcji – 31.10.2020). I jak dla wielu katolików, również i dla mnie to trudny moment. Moment, który oddziela bolesną śmierć tego, co było (i już chyba nie wróci), od niecierpliwego ale i pełnego nadziei oczekiwania na nowe, które nadchodzi. I to jest wspaniała chwila, aby powrócić do dzieła „O naśladowaniu Chrystusa” i po raz kolejny spędzić trochę czasu z fragmentami, które dla siebie i dla ciebie jakiś czas temu wybrałem. Jestem przekonany, że właśnie teraz potrzebuję, aby po raz kolejny mnie przemieniły. Być może przemienią również i ciebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź tutaj: „O naśladowaniu Chrystusa” – Tomasz a Kempis

0 0 głosy
Article Rating