O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

Panie, niech się stanie Twoja wola

„Synu, mów tak w każdej sytuacji: «Panie, niech się stanie Twoja wola. Panie, jeśli przyniesie Ci to zaszczyt, w imię Twoje niech się tak stanie. Panie, jeśli uważasz, że to dla mnie korzystne i użyteczne, daj mi z tego skorzystać dla Twojej chwały. Jeżeli jednak uważasz, że zaszkodzi mi to i nie pomoże w zbawieniu mojej duszy, zabierz ode mnie to pragnienie».

Nie każde bowiem pragnienie pochodzi od Ducha Świętego, nawet jeśli człowiek uważa je za słuszne i dobre. Trudno jest rozstrzygnąć zgodnie z prawdą, czy do realizacji danego pragnienia skłania nas dobry duch, czy jakiś inny, czy też może kieruje tobą twój własny duch. Wielu ludzi, którzy na początku sądzą, że prowadzi ich dobry duch, ostatecznie zostaje sprowadzonych na manowce”.

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k II.X.4 (Panie, niech się stanie Twoja wola)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k II.X.4 (Panie, niech się stanie Twoja wola)
O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

„O naśladowaniu Chrystusa” to jedna z najpopularniejszych książek chrześcijańskich. Przetłumaczona na ponad 90 języków. W sposób szczególny, czuję że jest to książka na obecny, trudny czas (gdy piszę te słowa przez całą Polskę przelewają się protesty związane z zaostrzeniem prawa dot. aborcji – 31.10.2020). I jak dla wielu katolików, również i dla mnie to trudny moment. Moment, który oddziela bolesną śmierć tego, co było (i już chyba nie wróci), od niecierpliwego ale i pełnego nadziei oczekiwania na nowe, które nadchodzi. I to jest wspaniała chwila, aby powrócić do dzieła „O naśladowaniu Chrystusa” i po raz kolejny spędzić trochę czasu z fragmentami, które dla siebie i dla ciebie jakiś czas temu wybrałem. Jestem przekonany, że właśnie teraz potrzebuję, aby po raz kolejny mnie przemieniły. Być może przemienią również i ciebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź tutaj: „O naśladowaniu Chrystusa” – Tomasz a Kempis

0 0 Głosuj
Article Rating