O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

Panie, nie pozwól, bym sądził na podstawie pozorów

Panie, daj mi tyle wiedzy i miłości, ile potrzeba. Pozwól mi sławić to, co najbardziej Ci się podoba. Cenić to, co wydaje Ci się cenne. Ganić to, czym brzydzą się Twoje oczy.

Nie pozwól, bym sądził na podstawie pozorów, które dostarczają mi moje oczy, ani też na podstawie tego, co słyszą uszy ignorantów. Pragnę wydawać słuszne wyroki o rzeczach widzialnych i niewidzialnych, a przede wszystkim dążyć zawsze do spełnienia Twojej woli.

[Amen]

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k III.L.7 (Panie, nie pozwól, bym sądził na podstawie pozorów)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k II.L.7 (Panie, nie pozwól, bym sądził na podstawie pozorów)
O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

„O naśladowaniu Chrystusa” to jedna z najpopularniejszych książek chrześcijańskich. Przetłumaczona na ponad 90 języków. W sposób szczególny, czuję że jest to książka na obecny, trudny czas (gdy piszę te słowa przez całą Polskę przelewają się protesty związane z zaostrzeniem prawa dot. aborcji – 31.10.2020). I jak dla wielu katolików, również i dla mnie to trudny moment. Moment, który oddziela bolesną śmierć tego, co było (i już chyba nie wróci), od niecierpliwego ale i pełnego nadziei oczekiwania na nowe, które nadchodzi. I to jest wspaniała chwila, aby powrócić do dzieła „O naśladowaniu Chrystusa” i po raz kolejny spędzić trochę czasu z fragmentami, które dla siebie i dla ciebie jakiś czas temu wybrałem. Jestem przekonany, że właśnie teraz potrzebuję, aby po raz kolejny mnie przemieniły. Być może przemienią również i ciebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź tutaj: „O naśladowaniu Chrystusa” – Tomasz a Kempis

0 0 Głosuj
Article Rating