O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

Niech we wszystkim przejawia się chwała Boga

Kto ma w sobie prawdziwą i doskonałą miłość, ten w żadnej sprawie nie zważa na siebie. Chce tylko tego, żeby we wszystkim przejawiała się chwała Boga.

Nie odczuwa także zawiści względem nikogo, ponieważ nie kocha niczego, co można posiąść na własność. Ponadto nie chce cieszyć się sam w sobie, lecz ponad wszystkie dobra pragnie być szczęśliwy w Bogu. Nie uważa, że ktokolwiek posiada sam z siebie jakieś dobro, lecz wszystko przypisuje Bogu, od którego wszystko pochodzi i w którym, jako że jest źródłem wszelkiej radości, ostatecznie wszyscy święci odnajdą spokój.

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k I.XV.3 (Niech we wszystkim przejawia się chwała Boga)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k I.XV.3 (Niech we wszystkim przejawia się chwała Boga)
O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

„O naśladowaniu Chrystusa” to jedna z najpopularniejszych książek chrześcijańskich. Przetłumaczona na ponad 90 języków. W sposób szczególny, czuję że jest to książka na obecny, trudny czas (gdy piszę te słowa przez całą Polskę przelewają się protesty związane z zaostrzeniem prawa dot. aborcji – 31.10.2020). I jak dla wielu katolików, również i dla mnie to trudny moment. Moment, który oddziela bolesną śmierć tego, co było (i już chyba nie wróci), od niecierpliwego ale i pełnego nadziei oczekiwania na nowe, które nadchodzi. I to jest wspaniała chwila, aby powrócić do dzieła „O naśladowaniu Chrystusa” i po raz kolejny spędzić trochę czasu z fragmentami, które dla siebie i dla ciebie jakiś czas temu wybrałem. Jestem przekonany, że właśnie teraz potrzebuję, aby po raz kolejny mnie przemieniły. Być może przemienią również i ciebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź tutaj: „O naśladowaniu Chrystusa” – Tomasz a Kempis

0 0 głosy
Article Rating