O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

Niech Pan przyjdzie do mnie i przyniesie mi radość

Jezu, Blasku Wiecznej Chwały, Pocieszycielu wędrujących dusz, przed Tobą moje usta tracą głos, a mówi do Ciebie moje milczenie. „Lecz Ty, o Panie, jakże długo jeszcze” (Ps 6, 4) będziesz zwlekał?

Niech Pan przyjdzie do mnie, biednego, i przyniesie mi radość. Niech wyśle swoją dłoń, a wyzwoli nędzarza z każdych trudności.

Przyjdź, przyjdź, bo bez Ciebie żaden dzień, żadna godzina nie jest szczęśliwa. Ty jesteś moim szczęściem, a bez Ciebie mój stół jest pusty. Jestem nędzarzem. Dopóki nie uleczy mnie światło Twojej obecności, nie obdarzysz mnie wolnością i nie spojrzysz na mnie przyjaźnie, dopóty będę czuł się spętany i zamknięty w więzieniu.

Niech inni szukają zamiast Ciebie, czego im się podoba. Mnie nic nie zadowala i nic nie zadowoli – oprócz Ciebie, mój Boże, moja Nadziejo, wieczne Zbawienie. Nie zamilknę, nie przestanę błagać dopóty, dopóki nie powróci do mnie Twoja łaska, dopóki nie porozmawiamy w moim sercu.

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k III.XXI.4-5 (Niech Pan przyjdzie do mnie i przyniesie mi radość)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k III.XXI.4-5 (Niech Pan przyjdzie do mnie i przyniesie mi radość)
O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

„O naśladowaniu Chrystusa” to jedna z najpopularniejszych książek chrześcijańskich. Przetłumaczona na ponad 90 języków. W sposób szczególny, czuję że jest to książka na obecny, trudny czas (gdy piszę te słowa przez całą Polskę przelewają się protesty związane z zaostrzeniem prawa dot. aborcji – 31.10.2020). I jak dla wielu katolików, również i dla mnie to trudny moment. Moment, który oddziela bolesną śmierć tego, co było (i już chyba nie wróci), od niecierpliwego ale i pełnego nadziei oczekiwania na nowe, które nadchodzi. I to jest wspaniała chwila, aby powrócić do dzieła „O naśladowaniu Chrystusa” i po raz kolejny spędzić trochę czasu z fragmentami, które dla siebie i dla ciebie jakiś czas temu wybrałem. Jestem przekonany, że właśnie teraz potrzebuję, aby po raz kolejny mnie przemieniły. Być może przemienią również i ciebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź tutaj: „O naśladowaniu Chrystusa” – Tomasz a Kempis

0 0 Głosuj
Article Rating