O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

Naucz się zwyciężać siebie we wszystkim

„Kto natomiast przypisuje sobie jakiekolwiek dobro, ten wstrzymuje przyjście do siebie łaski Boga, ponieważ łaska Ducha Świętego szuka tylko pokornego serca. Gdybyś potrafił zupełnie się dla siebie unicestwić i uwolnić się od wszelkiej miłości do tego, co stworzone, wtedy zstąpiłbym na ciebie wraz z Moją wielką łaską.

Gdy patrzysz na to, co stworzone, tracisz z oczu obraz Stwórcy. Naucz się zwyciężać siebie we wszystkim w imię Stwórcy, a zdobędziesz Boże poznanie. Jeśli kochasz coś i masz wzgląd na cokolwiek, nawet najmniejszą rzecz, plami cię to i odciąga od najwyższego Dobra”

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k III.XLII.2 (Naucz się zwyciężać siebie we wszystkim)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k III.XLII.2 (Naucz się zwyciężać siebie we wszystkim)
O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

„O naśladowaniu Chrystusa” to jedna z najpopularniejszych książek chrześcijańskich. Przetłumaczona na ponad 90 języków. W sposób szczególny, czuję że jest to książka na obecny, trudny czas (gdy piszę te słowa przez całą Polskę przelewają się protesty związane z zaostrzeniem prawa dot. aborcji – 31.10.2020). I jak dla wielu katolików, również i dla mnie to trudny moment. Moment, który oddziela bolesną śmierć tego, co było (i już chyba nie wróci), od niecierpliwego ale i pełnego nadziei oczekiwania na nowe, które nadchodzi. I to jest wspaniała chwila, aby powrócić do dzieła „O naśladowaniu Chrystusa” i po raz kolejny spędzić trochę czasu z fragmentami, które dla siebie i dla ciebie jakiś czas temu wybrałem. Jestem przekonany, że właśnie teraz potrzebuję, aby po raz kolejny mnie przemieniły. Być może przemienią również i ciebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź tutaj: „O naśladowaniu Chrystusa” – Tomasz a Kempis

0 0 głosy
Article Rating