O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

Modlitwa o wypełnienie woli Boga

Udziel mi swojej łaski, dobry Jezu. Spraw, by była ze mną, pracowała i pozostała aż po sam koniec. Pozwól mi chcieć i pragnąć jedynie tego, co podoba się Tobie i jest Ci milsze.

Niech Twoja wola będzie moją, a moja niech zawsze podąża za Twoją i całkowicie się z nią zgadza. Spraw, bym chciał tego, czego Ty chcesz. Bym nie chciał, czego Ty nie chcesz. Bym mógł chcieć i nie chcieć tylko tego, co Ty.

Daj mi umrzeć dla wszystkiego, co jest na tym świecie. Spraw, by nie wiedziano o mnie i wzgardzono mną za to, że Cię kocham. Ponad wszystkie pragnienia daj mi odpocząć i uspokoić moje serce w Tobie.

Ty jesteś prawdziwym spokojem serca, jedynym odpoczynkiem. Wszystko, co poza Tobą, jest przykre i niespokojne. Obym zasnął i odpoczął w tym oto spokoju, to znaczy w Tobie Jedynym, Najwyższej i Wiecznej Dobroci.

Amen.

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k III.XV.3-4 (Modlitwa o wypełnienie woli Boga)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k II.XV.3-4 (Modlitwa o wypełnienie woli Boga)
O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

„O naśladowaniu Chrystusa” to jedna z najpopularniejszych książek chrześcijańskich. Przetłumaczona na ponad 90 języków. W sposób szczególny, czuję że jest to książka na obecny, trudny czas (gdy piszę te słowa przez całą Polskę przelewają się protesty związane z zaostrzeniem prawa dot. aborcji – 31.10.2020). I jak dla wielu katolików, również i dla mnie to trudny moment. Moment, który oddziela bolesną śmierć tego, co było (i już chyba nie wróci), od niecierpliwego ale i pełnego nadziei oczekiwania na nowe, które nadchodzi. I to jest wspaniała chwila, aby powrócić do dzieła „O naśladowaniu Chrystusa” i po raz kolejny spędzić trochę czasu z fragmentami, które dla siebie i dla ciebie jakiś czas temu wybrałem. Jestem przekonany, że właśnie teraz potrzebuję, aby po raz kolejny mnie przemieniły. Być może przemienią również i ciebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź tutaj: „O naśladowaniu Chrystusa” – Tomasz a Kempis

0 0 Głosuj
Article Rating