Modlitwa - Boże wiekuisty, wejrzyj na nas łaskawie i pomnóż w nas miłosierdzie swoje; św Faustyna Kowalska

Modlitwa – Boże wiekuisty, wejrzyj na nas łaskawie i pomnóż w nas miłosierdzie swoje.

O Boże wiekuisty, w którym miłosierdzie jest niezgłębione, a litości skarb nieprzebrany, wejrzyj na nas łaskawie i pomnóż w nas miłosierdzie swoje, abyśmy w chwilach ciężkich nie rozpaczali ani upadali na duchu, ale z wielką ufnością poddali się woli Twojej świętej, która jest miłością i miłosierdziem samym.

Św. Siostra Faustyna Kowalska ZMBM, „Dzienniczek”, p. 950 (Modlitwa – Boże wiekuisty, wejrzyj na nas łaskawie i pomnóż w nas miłosierdzie swoje)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Modlitwa - Boże wiekuisty, wejrzyj na nas łaskawie i pomnóż w nas miłosierdzie swoje; św Faustyna Kowalska
Dzienniczek, św. Faustyna Kowalska

Powyższy cytat pochodzi z dzieła pt. „Dzienniczek – Miłosierdzie w duszy mojej”, którego autorką jest św. s. Faustyna Kowalska. To arcydzieło literatury mistycznej, które jako jedno z nielicznych, powstało w naszym ojczystym języku. Jest to ważne o tyle, że mamy dostęp do wspaniałych objawień i słów Jezusa skierowanych do św. Faustyny i nas wszystkich, bez zniekształceń wynikających z tłumaczenia. Jestem pod wielkim wrażeniem Dzienniczka, to książka, która może zmieniać, i zmienia, życia tych którzy się w nim zanurzą. A więc zanurzmy się w Bożym miłosierdziu wraz z siostrą Faustyną 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o książce, wejdź tutaj: Dzieniczek – Miłosierdzie w duszy mojej

Jeśli chcesz nabyć tą książkę możesz to zrobić tutaj: Wydawnictwo Misericordia

0 0 Głosuj
Article Rating