O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

Modlitwa – Błogosławię Cię, Ojcze w niebie, Ojcze Pana mojego, Jezusa Chrystusa!

Błogosławię Cię, Ojcze w niebie, Ojcze Pana mojego, Jezusa Chrystusa, ponieważ raczyłeś pamiętać o mnie, chociaż jestem ubogi.

Dzięki Ci, Ojcze Miłosierny, Boże wszelkiego pocieszenia. Ty pocieszasz mnie, chociaż nie zasługuję na to. Błogosławię Cię i wychwalam na wieki wieków, Ciebie wraz z Twoim Synem Jednorodzonym i Duchem Świętym Pocieszycielem.

Panie Boże, mój ukochany Święty! Gdy przychodzisz do mojego serca, tańczy z radości całe moje wnętrze. Jesteś moją chwałą i radością mojego serca. Jesteś moją nadzieją i schronieniem w dniu mojego cierpienia.

Ponieważ jednak moja miłość jest jeszcze ułomna, a cnota niedoskonała, potrzebuję, żebyś pocieszył mnie i wzmocnił. Odwiedzaj więc mnie częściej i wykładaj mi swoje święte nauki. Wyzwól mnie od złych namiętności i ulecz moje serce od nieumiarkowanych pragnień, żebym stał się zdrowy i czysty wewnątrz, zdatniejszy do miłości, silniejszy i cierpliwszy w znoszeniu przeciwności.

[Amen]

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k III.V.1-2 (Modlitwa – Błogosławię Cię, Ojcze w niebie, Ojcze Pana mojego, Jezusa Chrystusa!)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k III.V.1-2 (Modlitwa – Błogosławię Cię, Ojcze w niebie, Ojcze Pana mojego, Jezusa Chrystusa!)
O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

„O naśladowaniu Chrystusa” to jedna z najpopularniejszych książek chrześcijańskich. Przetłumaczona na ponad 90 języków. W sposób szczególny, czuję że jest to książka na obecny, trudny czas (gdy piszę te słowa przez całą Polskę przelewają się protesty związane z zaostrzeniem prawa dot. aborcji – 31.10.2020). I jak dla wielu katolików, również i dla mnie to trudny moment. Moment, który oddziela bolesną śmierć tego, co było (i już chyba nie wróci), od niecierpliwego ale i pełnego nadziei oczekiwania na nowe, które nadchodzi. I to jest wspaniała chwila, aby powrócić do dzieła „O naśladowaniu Chrystusa” i po raz kolejny spędzić trochę czasu z fragmentami, które dla siebie i dla ciebie jakiś czas temu wybrałem. Jestem przekonany, że właśnie teraz potrzebuję, aby po raz kolejny mnie przemieniły. Być może przemienią również i ciebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź tutaj: „O naśladowaniu Chrystusa” – Tomasz a Kempis

0 0 Głosuj
Article Rating