Kim ja jestem? 

Kim ja jestem? Jakie zadania mnie czekają? Kim mam się stać dla Jezusa? Bez Ciebie, Panie[,] jestem niczym. Wiem o tym, i wiem, że dla Ciebie wszystko jest możliwe. A moją sprawą jest trwać przy Tobie w oddaniu, w gotowości i nadsłuchiwać Twego głosu.

„Potem wyszedł na górę i przywołał do Siebie tych, których chciał, a oni przyszli do Niego. I ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli, by mógł wysłać ich na głoszenie nauki i by mieli władzę wypędzać złe duchy”.

Mk 3,13-15

Alicja Lenczewska, „Świadectwo. Dziennik duchowy”, p. 4, (Kim ja jestem?)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Alicja Lenczewska, „Świadectwo. Dziennik duchowy”, p. 4, (Kim ja jestem?)
O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

Nie ma sposobu, abym wyraził swoją wdzięczność dobremu Bogu za to, że Alicja Lenczewska, autorka „Świadectwa. Dziennika duchowego” urodziła się polką i w języku polskim powstało najwspanialsze, w mojej ocenie, współczesne dzieło mistyki chrześcijańskiej. Wielokrotnie przekonywałem się, jak wiele ze słów Jezusa przekazywanych mistykom, „tracone” jest poprzez tłumaczenia, nawet najbardziej dokładne i staranne. Ale dobry Pan sprawił, że Alicja Lenczewska dzieli się z nami swoim doświadczeniem Bożej obecności w języku polskim, języku współczesnym, słowami które poruszają serce i dusze współczesnych polaków. Sam byłem poruszony od pierwszych słów Alicji, które przeczytałem. A z każdym kolejnym, radość, pokój i miłość rozpalała się coraz bardziej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź tutaj: „Świadectwo. Dziennik duchowy” – Alicja Lenczewska

0 0 głosy
Article Rating