O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

Kiedy dane mi będzie w pełni wyzwolić się? 

Jezu Chryste, mój najukochańszy Małżonku, najczystszy Kochanku, Władco wszystkich stworzeń! Kto mógłby mi dać skrzydła prawdziwej wolności, na których poleciałbym do Ciebie i odpoczął tam? Kiedy dane mi będzie w pełni wyzwolić się i popatrzeć na Twoją słodycz, Panie Boże mój?

Kiedy w pełni zanurzę się w Tobie tak, że dzięki Twojej miłości nie będę już czuł samego siebie, lecz tylko Ciebie, ponad wszelkie pojęcie i w sposób nie wszystkim znany?

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k III.XXI.3 (Kiedy dane mi będzie w pełni wyzwolić się?)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k III.XXI.3 (Kiedy dane mi będzie w pełni wyzwolić się?)
O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

„O naśladowaniu Chrystusa” to jedna z najpopularniejszych książek chrześcijańskich. Przetłumaczona na ponad 90 języków. W sposób szczególny, czuję że jest to książka na obecny, trudny czas (gdy piszę te słowa przez całą Polskę przelewają się protesty związane z zaostrzeniem prawa dot. aborcji – 31.10.2020). I jak dla wielu katolików, również i dla mnie to trudny moment. Moment, który oddziela bolesną śmierć tego, co było (i już chyba nie wróci), od niecierpliwego ale i pełnego nadziei oczekiwania na nowe, które nadchodzi. I to jest wspaniała chwila, aby powrócić do dzieła „O naśladowaniu Chrystusa” i po raz kolejny spędzić trochę czasu z fragmentami, które dla siebie i dla ciebie jakiś czas temu wybrałem. Jestem przekonany, że właśnie teraz potrzebuję, aby po raz kolejny mnie przemieniły. Być może przemienią również i ciebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź tutaj: „O naśladowaniu Chrystusa” – Tomasz a Kempis

0 0 Głosuj
Article Rating