O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

Im ktoś lepiej potrafi znosić trudności, tym większy zachowa pokój

Niektórzy i utrzymują pokój w sobie, i żyją w nim z innymi. Inni natomiast ani sami nie zaznają pokoju, ani nie dopuszczą go u innych. Są dla nich przykrzy, ale jeszcze bardziej dla samych siebie.

Są też tacy, którzy mają w sobie pokój i starają się wprowadzić do niego pozostałych. W tym nędznym życiu powinniśmy większego spokoju upatrywać raczej w pokornym znoszeniu niepokojów niż w ich unikaniu. Im ktoś lepiej potrafi znosić trudności, tym większy zachowa pokój. Taki człowiek jest zwycięzcą samego siebie i panem świata, przyjacielem Chrystusa i dziedzicem Nieba.

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k II.III.3 (Im ktoś lepiej potrafi znosić trudności, tym większy zachowa pokój)

Wersja „obrazkowa” tego wpisu (Kliknij w obrazek, aby powiększyć):-)

Tomasz a Kempis, „O naśladowaniu Chrystusa”, k II.III.3 (Im ktoś lepiej potrafi znosić trudności, tym większy zachowa pokój)
O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis

„O naśladowaniu Chrystusa” to jedna z najpopularniejszych książek chrześcijańskich. Przetłumaczona na ponad 90 języków. W sposób szczególny, czuję że jest to książka na obecny, trudny czas (gdy piszę te słowa przez całą Polskę przelewają się protesty związane z zaostrzeniem prawa dot. aborcji – 31.10.2020). I jak dla wielu katolików, również i dla mnie to trudny moment. Moment, który oddziela bolesną śmierć tego, co było (i już chyba nie wróci), od niecierpliwego ale i pełnego nadziei oczekiwania na nowe, które nadchodzi. I to jest wspaniała chwila, aby powrócić do dzieła „O naśladowaniu Chrystusa” i po raz kolejny spędzić trochę czasu z fragmentami, które dla siebie i dla ciebie jakiś czas temu wybrałem. Jestem przekonany, że właśnie teraz potrzebuję, aby po raz kolejny mnie przemieniły. Być może przemienią również i ciebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź tutaj: „O naśladowaniu Chrystusa” – Tomasz a Kempis

0 0 Głosuj
Article Rating