O praktykowaniu Bożej obecności, b. Wawrzyniec od Zmartwychwstania

„O praktykowaniu Bożej obecności” to jeden z najbardziej poruszających dokumentów i przewodników duchowych, jakie powstały w historii chrześcijaństwa. Szczupła spuścizna literacka XVII-wiecznego francuskiego karmelity Wawrzyńca od Zmartwychwstania pozostaje wciąż jedną z najpopularniejszych książek o duchowości, utrzymująca się od lat na światowych listach religijnych bestsellerów. Czytana szczególnie przez ludzi świeckich.

Droga duchowa, którą proponuje brat Wawrzyniec, ma w sobie wielką moc i urzeka prostotą. Wawrzyniec, prosty mnich, zajmujący się ciężką pracą dla klasztoru w kuchni i warsztacie szewskim, odkrywa, że w każdej swojej czynności może cieszyć się Bożą obecnością, uświęcając wszystko co robi, jak w chwilach najgłębszej modlitwy. Od tej pory odnajduje nowe wymiary codziennego życia, które nie zmieniając swojej zewnętrznej formy, zupełnie przemieniają swoją treść.

W zachowanych listach, maksymach i konferencjach brat Wawrzyniec pokazuje praktyczne sposoby i drogi, dzięki którym do swojego życia Bożą obecność może wprowadzić każdy chrześcijanin.

Z okładki książki

Jestem zauroczony tą książką. Jej prostotą i mocą. To nie jest teologiczny wykład o Bożej obecności. A praktyczny „poradnik” o tym, co zrobić aby zaprosić Boga do naszej codzienności. Napisany z mocą, w pokorze i w Boskim autorytecie.

Tak często słyszę, nawet wśród bardzo wierzących katolików, że nie mają czasu na modlitwę, na przebywanie z Bogiem tak często i mocno jak by chcieli. I na to pragnienie, które, jak wierzę jest tym większe, im bliżej Boga jesteśmy, odpowiada to krótkie  (bo jedynie 100 stronicowe) dzieło. Jeżeli którykolwiek z cytatów zapisanych na tym blogu przemówi do twojego serca, gorąco zachęcam cię do jej zakupienia. Jestem pewien, że znajdziesz tam dużo więcej. Więcej mocy. Więcej miłości. Więcej wiary. Więcej Bożej obecności. Która, z Bożą pomocą, zagości w twym życiu.

Lista wszystkich wpisów na blogu, pochodzących z książki „O praktykowaniu Bożej obecności”:

Tag: O praktykowaniu Bożej obecności

Jeżeli chcesz nabyć tą książkę możesz to zrobić tutaj:  wydawnictwo Esprit