O praktykowaniu Bożej obecności (Wawrzyniec od Zmartwychwstania)2021-05-13T14:02:35+02:00

Jeden fragment „O praktykowania Bożej obecności”, wybrany specjalnie dla ciebie, specjalnie na ten moment (kliknij w tytuł aby przejść do strony z pełną treścią wpisu):

Jak czcić Boga w duchu i prawdzie (część 3 z 3), Wawrzyniec od Zmartwychwstania

Jak czcić Boga w duchu i prawdzie (część 3 z 3) Adorowanie Boga w prawdzie to również przyznanie, że jesteśmy Mu całkowicie przeciwni i że On bardzo chce uczynić nas podobnymi do siebie, jeżeli my tego chcemy. Któż będzie tak nieroztropny, aby odwrócić się nawet na chwilę, od [...]

O praktykowaniu Bożej obecności, b. Wawrzyniec od Zmartwychwstania

„O praktykowaniu Bożej obecności” to jeden z najbardziej poruszających dokumentów i przewodników duchowych, jakie powstały w historii chrześcijaństwa. Szczupła spuścizna literacka XVII-wiecznego francuskiego karmelity Wawrzyńca od Zmartwychwstania pozostaje wciąż jedną z najpopularniejszych książek o duchowości, utrzymująca się od lat na światowych listach religijnych bestsellerów. Czytana szczególnie przez ludzi świeckich. 

Droga duchowa, którą proponuje brat Wawrzyniec, ma w sobie wielką moc i urzeka prostotą. Wawrzyniec, prosty mnich, zajmujący się ciężką pracą dla klasztoru w kuchni i warsztacie szewskim, odkrywa, że w każdej swojej czynności może cieszyć się Bożą obecnością, uświęcając wszystko co robi, jak w chwilach najgłębszej modlitwy. Od tej pory odnajduje nowe wymiary codziennego życia, które nie zmieniając swojej zewnętrznej formy, zupełnie przemieniają swoją treść.

W zachowanych listach, maksymach i konferencjach brat Wawrzyniec pokazuje praktyczne sposoby i drogi, dzięki którym do swojego życia Bożą obecność może wprowadzić każdy chrześcijanin.

Z okładki książki

Jestem zauroczony tą książką. Jej prostotą i mocą. To nie jest teologiczny wykład o Bożej obecności. A praktyczny „poradnik” o tym, co zrobić aby zaprosić Boga do naszej codzienności. Napisany z mocą, w pokorze i w Boskim autorytecie.

Tak często słyszę, nawet wśród bardzo wierzących katolików, że nie mają czasu na modlitwę, na przebywanie z Bogiem tak często i mocno jak by chcieli. I na to pragnienie, które, jak wierzę jest tym większe, im bliżej Boga jesteśmy, odpowiada to krótkie  (bo jedynie 100 stronicowe) dzieło. Jeżeli którykolwiek z cytatów zapisanych na tym blogu przemówi do twojego serca, gorąco zachęcam cię do jej zakupienia. Jestem pewien, że znajdziesz tam dużo więcej. Więcej mocy. Więcej miłości. Więcej wiary. Więcej Bożej obecności. Która, z Bożą pomocą, zagości w twym życiu.

Wybrane cytaty pochodzące z książki „O praktykowaniu Bożej obecności”:

Lista wszystkich wpisów na blogu, pochodzących z książki „O praktykowaniu Bożej obecności”:

Tag: O praktykowaniu Bożej obecności

Jeżeli chcesz nabyć tą książkę możesz to zrobić tutaj:  wydawnictwo Esprit

Podoba Ci się ta strona - podziel się nią z innymi! Dziękuję:-)

Notatki i playlista

Twoje notatki (kliknij tutaj) 

Playlista
Jeżeli chcesz, aby poniższa playlista odtwarzała się w tle, gdy przeglądasz wpisy na blogu, uruchom playlistę a potem kliknij w logo YouTube (opcja: Obejrzyj na youtube.com).

Przejdź do góry