Listy z Karmelu

Strona główna/Dzieła które polecam/Listy z Karmelu (św. Elżbieta od Trójcy Świętej)
Listy z Karmelu (św. Elżbieta od Trójcy Świętej)2021-02-06T14:35:05+01:00
Listy z Karmelu - św. Elżbieta od Trójcy Świętej

Listy z Karmelu

„Listy z Karmelu” to drugi tom wszystkich pism wielkiej mistyczki naszych czasów, św. Elżbiety od Trójcy Świętej (Cates; 1880-1906), który w 2006 roku ukazał się po raz pierwszy po polsku.

„W hałaśliwym świecie Siostra Elżbieta od Trójcy Świętej zaprasza do stworzenia ciszy w nas, tak żebyśmy nie żyli obok istotnych spraw, ale bardziej po ludzku i bardziej po Bożemu. Ukazuje nam, do jak szczęśliwej pełni może doprowadzić wiara w Miłość, która mieści się u samych podstaw naszego bytu, wszędzie tam, gdzie jesteśmy, kimkolwiek jesteśmy lub byliśmy”

Konrad de Meister OCD

W drugim tomie możesz poznać siostrę Elżbietę od Trójcy Świętej, od momentu wstąpienia do Karmelu do śmierci w marcu 1906r. Elżbieta w swoich listach dzieli się szczęściem z obcowania z Bogiem Ojcem w murach Karmelu. Przy okazji wspiera swoich bliskich, przyjaciół i znajomych w ich zmaganiu z przeciwnościami dnia codziennego. I recepty, których udziela, są aktualne również dzisiaj – bo prowadzą do Tego, który jest poza czasem. Do Tego, Który Jest.

Wybrane cytaty:

Lista wszystkich wpisów na blogu, pochodzących z książki „Listy z Karmelu”:

Tag: Listy z Karmelu

Jeżeli chcesz nabyć „Listy z Karmelu” możesz to zrobić tutaj.

Podoba Ci się ta strona - podziel się nią z innymi! Dziękuję:-)

Notatki i playlista

Twoje notatki (kliknij tutaj) 

Playlista
Jeżeli chcesz, aby poniższa playlista odtwarzała się w tle, gdy przeglądasz wpisy na blogu, uruchom playlistę a potem kliknij w logo YouTube (opcja: Obejrzyj na youtube.com).

Go to Top