0(0)

Dzień po dniu z Ewangelią wg św. Mateusza

  • Przez Rafał
  • Poziom kursu: Początkujący

O kursie

Dzień po dniu z Ewangelią wg św. Mateusza to kurs, który przeznaczony jest dla tych osób, które tą Ewangelię chciałyby przeczytać od "deski do deski". Składa się z 161 lekcji, które zawierają kolejne fragmenty Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie. Lekturę poprzedza modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.

Opis

Zapraszam cię na spotkanie z Ewangelią wg św. Mateusza. Być może czytałaś/eś ją już wiele razy – będzie to więc doskonała okazja do przypomnienia jej sobie po raz kolejny (wszak Słowo Boże jest wiecznie żywe, i zawsze ma coś nam do przekazania, co jest ważne dla mnie i dla ciebie właśnie w tym momencie). Może jest tak, że jeszcze nie miałaś/eś okazji przeczytać tej Ewangelii w całości – ten kurs poprowadzi cię w tym „za rękę” podając na każdy dzień odpowiednią dawkę Słowa Bożego. A może jeszcze nigdy nie spotkałaś/eś się z tą Ewangelią – będzie to więc wspaniała okazja to przeczytania Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie przekazanej nam przez nawróconego celnika, św. Mateusza.

Tłumaczenie, z którego korzystam to tłumaczenie z języków oryginalnych opracowany przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Świętego Pawła. To stosunkowo nowe tłumaczenie, które od razu zdobyło moje serce :-) Bardzo je polecam. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem Pisma Świętego ale nie wiesz które tłumaczenie wybrać, z czystym sercem i przekonaniem polecam ci właśnie te. Zapraszam cię na tą stronę: Pismo Święte – znajdziesz tam m.in link do strony wydawnictwa gdzie możesz kupić tą edycję Pisma Świętego.

Każdy fragment Pisma Świętego poprzedzony jest modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne (podobnie jak w przypadku pozostałych kursów z serii „Dzień po dniu”). Dlaczego? Od jakiegoś czasu sam za każdym razem, gdy siadam do lektury Pisma Świętego modlę się słowami, które umieściłem w tym kursie (a są to słowa modlitwy, którą w naszej archidiecezji modli się codziennie wiele osób w ramach tzw. „dwunastki”). Chciałem się tą praktyką z tobą podzielić – oczywiście możesz pominąć tą część każdej lekcji. Wierzę jednak, że wytrwała modlitwa wiernych zwłaszcza w tej intencji może przynieść przełom i odwrócić spadek nowych powołań w naszym Kościele. Dlatego proszę cię o włączenie się w to dzieło.

Kurs jest zbudowany w ten sposób, że na po ukończeniu danej lekcji będziesz mogła/ł przejść do następnej. W ten sposób jednego dnia będzie możliwość zapoznania się z więcej niż jednym fragmentem Ewangelii. Więc do ciebie należy w jakim tempie przeczytasz całą księgę – z mojej strony polecam trzymać się zasady: „jeden dzień – jeden fragment” :-) . Fragmenty różnią się długością, więc różny będzie czas, jaki spędzisz nad każdym z nich. Wierzę jednak, że za każdym razem będzie to dokładnie to słowo, którego potrzebujesz w danym momencie. Dlatego przystępując do tej lektury zadbaj o to aby mieć wolną chwilę i względny spokój wokół siebie tak, by zanurzyć się w Słowo Boże. By usłyszeć co Pan, przez dany fragment, chce do ciebie, właśnie dzisiaj, powiedzieć.

Zapraszam cię, abyś już dzisiaj rozpoczął lekturę Ewangelii wg św. Mateusza!

Błogosławionego dnia,

Rafał

Czego się nauczę?

  • Zapoznasz się z treścią Ewangelii wg św. Mateusza
  • Wesprzesz swoją modlitwą osoby konsekrowane

Tematy tego kursu

161Lekcje

Tydzień 2

Tydzień 3

Tydzień 4

Tydzień 5

Tydzień 6

Tydzień 7

Tydzień 8

Tydzień 9

Tydzień 10

Tydzień 11

Tydzień 12

Tydzień 13

Tydzień 14

Tydzień 15

Tydzień 16

Tydzień 17

Tydzień 18

Tydzień 19

Tydzień 20

Tydzień 21

Tydzień 22

Tydzień 23

About the instructor

Jeszcze niedawny ateista, nawrócony w 2015r. po trzech latach poszukiwań innego sposobu życia (ten, który znał, w którym nie było miejsca na Boga, okazał się bardzo rozczarowujący). Oddał życie Jezusowi i od tego dnia wciąż na nowo zachwyca się Tym, Który Jest. Prowadzi bloga Zapiski z zielonego zeszytu (https://zielonyzeszyt1977.pl/) oraz projekt Cała Polska wielbi Pana (https://www.calapolskawielbipana.pl)
5.00 (1 Oceny)

5 Kursy

29 studenci

Kurs on-line - Dzień po dniu z Ewangelią wg św. Mateusza - Zapiski z zielonego zeszytu
Darmowy

Materiał zawiera

  • Całą treść Ewangelii wg św. Mateusza
  • Krótkie filmy ilustrujące treść i budowę tej Ewangelii
  • Modlitwę o nowe powołania kapłańskie i zakonne

Wymagania

  • Codzienna chwila czasu, którą możesz przeznaczyć na modlitwę, lekturę Słowa Bożego i kontemplację w ciszy przeczytanego fragmentu

Docelowi odbiorcy

  • Wszyscy pragnący pogłębić swoją relację z Bogiem
  • Wszyscy pragnący poznać Boga lepiej (poprzez Słowo Boże, które nam zostawił)

Notatki i playlista

Twoje notatki (kliknij tutaj) 

Playlista
Jeżeli chcesz, aby poniższa playlista odtwarzała się w tle, gdy przeglądasz wpisy na blogu, uruchom playlistę a potem kliknij w logo YouTube (opcja: Obejrzyj na youtube.com).

Przejdź do góry