0(0)

Dzień po dniu z Ewangelią wg św. Marka

  • Przez Rafał
  • Poziom kursu: Początkujący

O kursie

Dzień po dniu z Ewangelią wg św. Marka to kurs, który przeznaczony jest dla tych osób, które tą Ewangelię chciałyby przeczytać od "deski do deski". Składa się z 85 lekcji, które zawierają kolejne fragmenty tej Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie. Lekturę poprzedza modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.

Opis

Zapraszam cię na spotkanie z Ewangelią wg św. Marka. Jest pewnie wiele powodów dla których warto poznać tą Ewangelię w całości :-) Przede wszystkim, jeżeli jesteś Katolikiem, powinnaś/powinieneś znać treść Słowa Bożego, które nasz Stwórca nam pozostawił. To fundament, na którym możesz budować swoją relację z Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Dzięki lekturze Ewangelii (czyli Dobrej Nowiny o  Jezusie Chrystusie) będziesz wiedział co sam Jezus o sobie, Ojcu i Duchu Świętym mówił. I co dzisiaj, w tym momencie, w chwili w której aktualnie jesteś, chce do ciebie powiedzieć. Bo Słowo Boga jest wiecznie żywe i aktualne. I ma moc przemieniania naszego życia i serca w każdym czasie i miejscu.

Tłumaczenie, z którego korzystam to tłumaczenie z języków oryginalnych opracowany przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Świętego Pawła. To stosunkowo nowe tłumaczenie, które od razu zdobyło moje serce :-) Bardzo je polecam. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem Pisma Świętego ale nie wiesz które tłumaczenie wybrać, z czystym sercem i przekonaniem polecam ci właśnie te. Zapraszam cię na tą stronę: Pismo Święte – znajdziesz tam m.in link do strony wydawnictwa gdzie możesz kupić tą edycję Pisma Świętego.

Każdy fragment Pisma Świętego poprzedzony jest modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. Dlaczego? Od jakiegoś czasu sam za każdym razem, gdy siadam do lektury Pisma Świętego modlę się słowami, które umieściłem w tym kursie (a są to słowa modlitwy, którą w naszej archidiecezji modli się codziennie wiele osób w ramach tzw. „dwunastki”). Chciałem się tą praktyką z tobą podzielić – oczywiście możesz pominąć tą część każdej lekcji. Wierzę jednak, że wytrwała modlitwa wiernych zwłaszcza w tej intencji może przynieść przełom i odwrócić spadek nowych powołań w naszym Kościele. Dlatego proszę cię o włączenie się w to dzieło.

Kurs jest zbudowany w ten sposób, że na po ukończeniu danej lekcji odblokowywana jest kolejna. W ten sposób każdego dnia będziesz miał do przeczytania jeden nowy fragment Ewangelii wg. św. Jana, a całość kursu zajmie ci około 12 tygodni. Fragmenty różnią się długością, więc różny będzie czas, jaki spędzisz nad każdym z nich. Wierzę jednak, że za każdym razem będzie to dokładnie to słowo, którego potrzebujesz w danym momencie. Dlatego przystępując do tej lektury zadbaj o to aby mieć wolną chwilę i względny spokój wokół siebie, by usłyszeć co Pan, przez dany fragment, chce do ciebie, właśnie dzisiaj, powiedzieć.

Zapraszam cię, abyś już dzisiaj rozpoczął lekturę Ewangelii wg św. Jana!

Błogosławionego dnia,

Rafał

Czego się nauczę?

  • Zapoznasz się z treścią całej Ewangelii wg św. Marka
  • Wesprzesz swoją modlitwą osoby konsekrowane

Tematy tego kursu

85Lekcje

Tydzień 2

Tydzień 3

Tydzień 4

Tydzień 5

Tydzień 6

Tydzień 7

Tydzień 8

Tydzień 9

Tydzień 10

Tydzień 11

Tydzień 12

About the instructor

Jeszcze niedawny ateista, nawrócony w 2015r. po trzech latach poszukiwań innego sposobu życia (ten, który znał, w którym nie było miejsca na Boga, okazał się bardzo rozczarowujący). Oddał życie Jezusowi i od tego dnia wciąż na nowo zachwyca się Tym, Który Jest. Prowadzi bloga Zapiski z zielonego zeszytu (https://zielonyzeszyt1977.pl/) oraz projekt Cała Polska wielbi Pana (https://www.calapolskawielbipana.pl)
5.00 (1 Oceny)

5 Kursy

29 studenci

Dzień po dniu z Ewangelią wg św. Marka
Darmowy

Materiał zawiera

  • Całą treść Ewangelii wg św. Jana
  • Krótki film ilustrujący treść i budowę tej Ewangelii
  • Modlitwę o nowe powołania kapłańskie i zakonne

Wymagania

  • Codzienna chwila czasu, którą możesz przeznaczyć na lekturę Słowa Bożego

Docelowi odbiorcy

  • Wszyscy pragnący pogłębić swoją relację z Bogiem
  • Wszyscy pragnący poznać Boga lepiej (poprzez Słowo Boże, które nam zostawił)

Notatki i playlista

Twoje notatki (kliknij tutaj) 

Playlista
Jeżeli chcesz, aby poniższa playlista odtwarzała się w tle, gdy przeglądasz wpisy na blogu, uruchom playlistę a potem kliknij w logo YouTube (opcja: Obejrzyj na youtube.com).

Przejdź do góry