5.00(1)

Dzień po dniu z Ewangelią wg św. Jana

  • Przez Rafał
  • Poziom kursu: Początkujący

O kursie

Dzień po dniu z Ewangelią wg św. Jana to kurs, który przeznaczony jest dla tych osób, które tą Ewangelię chciałyby przeczytać od "deski do deski". Składa się z 78 lekcji, które zawierają kolejne fragmenty tej Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie. Lekturę poprzedza modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.

Opis

Zapraszam cię na spotkanie z Ewangelią wg św. Jana. Być może czytałaś/eś ją już wiele razy – będzie to więc doskonała okazja do przypomnienia jej sobie po raz kolejny (wszak Słowo Boże jest wiecznie żywe, i zawsze ma coś nam do przekazania, co jest ważne dla mnie i dla ciebie właśnie w tym momencie). Może jest tak, że jeszcze nie miałaś/eś okazji przeczytać tej Ewangelii w całości – ten kurs poprowadzi cię w tym „za rękę” podając na każdy dzień odpowiednią dawkę Słowa Bożego. A może jeszcze nigdy nie spotkałaś/eś się z tą Ewangelią – będzie to więc wspaniała okazja to przeczytania Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie przekazanej nam przez umiłowanego ucznia Jezusa, św. Jana.

Tłumaczenie, z którego korzystam to tłumaczenie z języków oryginalnych opracowany przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Świętego Pawła. To stosunkowo nowe tłumaczenie, które od razu zdobyło moje serce :-) Bardzo je polecam. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem Pisma Świętego ale nie wiesz które tłumaczenie wybrać, z czystym sercem i przekonaniem polecam ci właśnie te. Zapraszam cię na tą stronę: Pismo Święte – znajdziesz tam m.in link do strony wydawnictwa gdzie możesz kupić tą edycję Pisma Świętego.

Każdy fragment Pisma Świętego poprzedzony jest modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. Dlaczego? Od jakiegoś czasu sam za każdym razem, gdy siadam do lektury Pisma Świętego modlę się słowami, które umieściłem w tym kursie (a są to słowa modlitwy, którą w naszej archidiecezji modli się codziennie wiele osób w ramach tzw. „dwunastki”). Chciałem się tą praktyką z tobą podzielić – oczywiście możesz pominąć tą część każdej lekcji. Wierzę jednak, że wytrwała modlitwa wiernych zwłaszcza w tej intencji może przynieść przełom i odwrócić spadek nowych powołań w naszym Kościele. Dlatego proszę cię o włączenie się w to dzieło.

Kurs jest zbudowany w ten sposób, że na każdy dzień odblokowywana jest kolejna lekcja. W ten sposób każdego dnia będziesz miał do przeczytania jeden nowy fragment Ewangelii wg. św. Jana, a całość kursu nie zajmie ci mniej niż 11 tygodni. Fragmenty różnią się długością, więc różny będzie czas, jaki spędzisz nad każdym z nich. Wierzę jednak, że za każdym razem będzie to dokładnie to słowo, którego potrzebujesz w danym momencie. Dlatego przystępując do tej lektury zadbaj o to aby mieć wolną chwilę i względny spokój wokół siebie tak, by zanurzyć się w Słowo Boże. By usłyszeć co Pan, przez dany fragment, chce do ciebie, właśnie dzisiaj, powiedzieć.

Jeżeli jesteś jedną z pierwszych 10 osób, które ukończy ten kurs, masz szansę aby otrzymać ode mnie darmowy egzemplarz Nowego Testamentu (Nowy Testament – format mały, oprawa twarda). Aby dowiedzieć się co musisz w tym celu zrobić, sprawdź ogłoszenia tej stronie (możesz to zrobić dopiero po zapisaniu się na kurs :-).

Zapraszam cię, abyś już dzisiaj rozpoczął lekturę Ewangelii wg św. Jana!

Błogosławionego dnia,

Rafał

Ps. Ilustracją tego kursu jest ikona stworzona przez Ann Chapin (theholyface@wordpress.com) – https://theholyface.wordpress.com

Czego się nauczę?

  • Zapoznasz się z treścią Ewangelii wg św. Jana
  • Wesprzesz swoją modlitwą osoby konsekrowane

Tematy tego kursu

78 Lekcji

About the instructor

Jeszcze niedawny ateista, nawrócony w 2015r. po trzech latach poszukiwań innego sposobu życia (ten, który znał, w którym nie było miejsca na Boga, okazał się bardzo rozczarowujący). Oddał życie Jezusowi i od tego dnia wciąż na nowo zachwyca się Tym, Który Jest. Prowadzi bloga Zapiski z zielonego zeszytu (https://zielonyzeszyt1977.pl/) oraz projekt Cała Polska wielbi Pana (https://www.calapolskawielbipana.pl)
5.00 (1 Oceny)

5 Kursy

30 studenci

Opinie studentów

5.0

Total 1 Ratings

5
1 Ocena
4
0 Ocena
3
0 Ocena
2
0 Ocena
1
0 Ocena

Być może moja recenzja nie będzie zbyt obiektywna, bo jestem autorem tego kursu :-) ale sam chciałem sprawdzić jak będzie wyglądało moje czytanie Pisma Świętego w formie elektronicznej - i jestem pozytywnie zaskoczony. Forma kursu pomagała mi mobilizować się do codziennego zaglądania do kolejnych rozdziałów. Bardzo podobają mi się notatki - codziennie zapisywałem parę słów, które pozwalały mi odkryć na co w danym fragmencie Pan chce zwrócić moją uwagę. To co muszę poprawić, to możliwość wyeksportowania hurtowo wszystkich notatek - powstało ich kilkadziesiąt i chciałbym mieć je wszystkie w jednym dokumencie - a teraz to nie możliwe.
Poza tym drobnym minusem resztę oceniam bardzo pozytywnie - i zabieram się do czytania kolejnej ewangelii - oczywiście również w formie e-kursu :-)

Ann Chapin’s Icons - Last Supper – John the Beloved and Christ
Darmowy

Materiał zawiera

  • Całą treść Ewangelii wg św. Jana
  • Krótkie filmy ilustrujące treść i budowę tej Ewangelii
  • Modlitwę o nowe powołania kapłańskie i zakonne

Wymagania

  • Codzienna chwila czasu, którą możesz przeznaczyć na lekturę Słowa Bożego

Docelowi odbiorcy

  • Wszyscy pragnący pogłębić swoją relację z Bogiem
  • Wszyscy pragnący poznać Boga lepiej (poprzez Słowo Boże, które nam zostawił)

Notatki i playlista

Twoje notatki (kliknij tutaj) 

Playlista
Jeżeli chcesz, aby poniższa playlista odtwarzała się w tle, gdy przeglądasz wpisy na blogu, uruchom playlistę a potem kliknij w logo YouTube (opcja: Obejrzyj na youtube.com).

Przejdź do góry