Spotkanie pierwsze - O praktykowaniu Bożej obecności (jak powierzyć się Bogu, czy Bóg jest sprawiedliwy, modlitwa o Bożą miłość)
 Spotkanie pierwsze – O praktykowaniu Bożej obecności (jak powierzyć się Bogu, czy Bóg jest sprawiedliwy, modlitwa o Bożą miłość)

 

Rozpoczyna się ono modlitwą w ciszy.

Następnie dzielę się refleksją o tym, co dla mnie oznacza powierzyć Bogu swoje życie, jak udawać się ciszę w codziennej „zawierusze”, jak w cichości serca adorować Boga.

Dzielę się również świadectwem, jak zmieniało się moje rozumienie tego, w jaki sposób moge osiągnąć spokój, o którym marzyłem. Jak osiągnąć radość, która nie przemija. I jak finalnie to pragnienie wypełniło się we mnie.

Dzielę się również refleksją na temat niedzielnej ewangeli (Mt 20, 1-16a) – o tym czy sprawiedliwie Bóg wynagrodził pracowników winnicy.

Nasze spotkanie kończy świadectwo tego, jak wspaniałą pomocą w rozpalaniu miłości Bożej są sakramenty Kościoła katolickiego. I spontaniczna modlitwa o to, aby Bóg rozpalił w nas Bożą miłość właśnie poprzez te wspaniałe dary, które w Kościele możemy odnaleźć.

Jeżeli poczujecie, że to ma sens, podzielcie się proszę w komentarzach refleksjami po obejrzeniu tego filmu. Jakie owoce przyniosła ta godzina spędzona wspólnie?

Link do nagrania z tego spotkania znajduje się tutaj: Pierwsze spotkanie – O praktykowaniu Bożej Obecności

 Spotkanie pierwsze – O praktykowaniu Bożej obecności (jak powierzyć się Bogu, czy Bóg jest sprawiedliwy, modlitwa o Bożą miłość) zostało zarejestrowane 23 września 2017r.