Pytania i odpowiedzi odc. 8 – Eucharystia i ciało Chrystusa, sakrament pojednania i eucharystia

Ósmy odcinek Pytań i odpowiedzi dotyczy sakramentu Eucharystii i Pojednania. Tego, czy Eucharystia jest spożywaniem materialnego ciała Chrystusa i czy spowiedź jest konieczna przed Komunią Świętą.

Zaczynam od zachęty aby oglądać transmisje z konferencji Początek.org. Dostępne są one na stronie fb pod adresem: https://www.facebook.com/poczatek.org/. Naprawdę polecam! 🙂

Poza tym staram się odpowiedzieć na następujące pytania:

1. Czy spożywanie Komunii jest faktycznym spożywaniem ciała Chrystusa – fizycznego, materialnego, wyobrażonego, uobecnionego – w jaki sposób dzięki komu i przy pomocy czego lub kogo?
2. Czy aby przystępować do Komunii św. należy przystąpić do sakramentu spowiedzi, czy jest to jedynie wymóg obrządku i rytału katolickiego?

A na zakończenie, wspólnie z Mieszkiem, życzymy Wam wspaniałego 2017 roku, pełnego Bożej łaski, światła i Obecności Tego, do którego należymy. I w którym odnajdziemy spokój, miłość, radość, wolność i życie.

 [film w wersji z napisami]

Pytania i odpowiedzi odc. 8  (Eucharystia i ciało Chrystusa, sakrament pojednania i eucharystia) zostały nagrane 31 grudnia 2016r.