Pytania i odpowiedzi odc. 13 – Miłość, miłość niespełniona, pożądanie, pragnienie. Czy mam sobie oczy wyłupać?

W trzynasty odcinek Pytań i odpowiedzi dotyczy niespełnionej, nieszczęśliwej lub platonicznej miłości. Pożądania, nad którym trudno zapanować, gdyż jest silną emocją, uczuciem, które jest poza naszą kontrolą. I czasami przynosi wiele cierpienia.

Pytanie, które pada w tym odcinku:

„Mam pytanie: Jak rozumiesz i czy naprawdę wierzysz w te słowa z Nowego Testamentu, które niedawno cytowałeś: „Słyszeliście, że powiedziano: ‚Nie dopuścisz się cudzołóstwa’. A ja wam mówię: Każdy, kto pożądliwie przygląda się kobiecie, już w swoim sercu popełnił cudzołóstwo. Jeśli twoje prawe oko prowadzi cię do upadku, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej jest dla ciebie, gdy stracisz część twego ciała, niż gdyby całe ciało miało być wyrzucone na potępienie. Jeśli twoja prawa ręka prowadzi cię do upadku, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej jest dla ciebie, gdy stracisz część twego ciała, niż gdyby całe ciało miało iść na potępienie.

Ewangelia wg św Mateusza 5,27-30″.

Czy mam sobie oboje oczu wyłupać? I całą głowę i serce? Czy duszę wyrwać? Nie wiem, czy pożądam, ale kocham i pragnę obecności X . Myślę, że to ta sama Obecność, jedna, jedyna. Ale w formie X jest mi szczególnie bliska i mile doświadczana. Nic na to poradzić nie mogę. To nie jest w mojej gestii. Te łzy, które płyną gdy o X myślę to niewyrażona miłość, podobno. Miłość, którą jestem, miłość nie osobista, miłość po prostu, a jednocześnie X szczególnie odczuwająca.

Czy, więc mam sobie wyrwać serce i duszę? �� próbowałam! ��

Pytania i odpowiedzi odc. 13 (Miłość, miłość niespełniona, pożądanie, pragnienie. Czy mam sobie oczy wyłupać?) zostały nagrane 8 marca 2017 r.

Pytania i odpowiedzi odc. 13 - Miłość, miłość niespełniona, pożądanie, pragnienie, Czy mam sobie oczy wyłupać?