Pytania i odpowiedzi odc. 11 – Drzewo poznania dobra i zła, Kościół, prawda czy fałsz?

W tym odcinku mówię o tym, co oznacza dla mnie opowieść o drzewie poznania dobra i zła, o tym, do jakiego kościoła należę oraz co sądzę o tym, czym dzielą się inne osoby na podobnych filmach które można znaleźć na youtube.

Próbuje odpowiedzieć na trzy następujące pytania:

1. Przyszedł do mnie ostatnio fragment z biblii na temat drzewa poznania dobra i zła. Nigdy wcześniej nie zastanawiałam się nad tym co ta historia właściwie znaczy, ale teraz jakoś wraca do mnie ten temat. Czytam i kontempluję, ale nie mam jasności. W sumie nie sądzę by ktokolwiek mógł mieć jasność w interpretacji biblii, ale ciekawa jestem jak Ty to odczytujesz? Jaka jest Twoja intuicja? Może drzewo poznania to nie drzewo poznania mądrości a drzewo poznania dualności (doświadczenia dualności dobra, zła etc)?

2. Do jakiego Kościoła uczęszczasz?

3. Co Sz. Pan sądzi o tych przekazach (o tego typu przekazach) – o tej „wiedzy”? Prawda czy fałsz? [pytanie dotyczące wielu różnych filmów dostępnych na youtube]

[film w wersji z napisami]

Pytania i odpowiedzi odc. 11 (Drzewo poznania dobra i zła, Kościół, prawda czy fałsz?) zostały nagrane 23 stycznia 2017r.